Medya
21 Eki 2021 11:24 Son Güncelleme: 21 Eki 2021 11:28

Sabah yazarından tartışma yaratacak Vedat Milor iddiası

Sabah yazarı Ömer Karahan, Vedat Milor'un son kitabı 'Hesap Lütfen'in isminin kendisine gönderilen bir kitaptan alındığını iddia etti.

Sabah yazarı Ömer Karahan'dan gastronomi uzmanı Vedat Milor iddiası... Karahan "Hesap ödendi Milor sen bahşiş bırak!" başlıklı yazısında Ceylan Özge Kunduz ve Elif Yirmibeşoğlu'nun 2019 yılında 'Hesap Lütfen' isminde bir kitap çıkarttığını ve kitabı Milor'a da gönderdiklerini kaydetti. Milor'un da bu yıl çıkarttığı kitabın adının 'Hesap Lütfen' olduğunu belirten Karahan'ın yazısı şöyle: 

"Geçtiğimiz günlerde yakın arkadaş grubumla bir araya geldim. Yeme-içme üzerine sohbet içerisindeyken bir anda mevzu derin bir polemiğin içine sürüklendi. Şaşırdım desem yalan olur çünkü polemiğin başrolündeki isimle ilgili daha önce de çokça spekülasyon duymuştum. Şöyle ki...

Ceylan Özge Kunduz ve Elif Yirmibeşoğlu... Bu iki kız kardeş, 2019 yılında 'Hesap Lütfen' isminde bir kitap çıkarttı. Kitapta, restoranların ortaya nasıl çıktığından dışarıda yemek yemenin zaman içinde farklılaşan işlevine, ülkemizin yemek kültürünün kendine has özelliklerinden değişen yeme alışkanlıklarımıza kadar uzanan bir perspektifte; dışarıda yemek yemenin 100 yıllık hikâyesi anlatılıyor. 

Arkadaşlarım kitabı okumuş ve oldukça beğenmişler, en kısa zamanda ben de kitabı okuyacağım. Bu iki kız kardeş kitabı çıkardıktan sonra birçok kişiye imzalayıp gönderdikleri gibi gastronomi uzmanı Vedat Milor'a da göndermişler. 

O da ne! Yıl 2021, Vedat Milor bir kitap çıkartıyor. Kitabın ismi ne dersiniz: 'Hesap Lütfen' E yuh yani sevgili Milor... Yıllardır yeme-içme sektörü içerisinde yurt içinde ve yurt dışında tadımlar gerçekleştir, işin ehli kabul edilip her davete çağrıl, TV'de programlar yap, gazetelerde yazılar yaz, sonra kalk, çıkaracağın kitabın ismini başka bir kitaptan arakla... 

Yemekler söylenmiş, keyifle yenmiş, hesap istenmiş ve ödenmiş Ceylan Özge Kunduz ve Elif Yirmibeşoğlu tarafından Vedat Milor... Sana sadece bahşiş kısmı kalmış. İçinden gelirse bahşiş bırak ve masadan kalk lütfen!