Medya Günlüğü
10 Mar 2020 16:29 Son Güncelleme: 10 Mar 2020 16:34

Sabah yazarından haber bültenlerine 'buzlama' tepkisi!

Haber bültenlerinin RTÜK'ün 'Genel İzleyici' logosuyla yayınlandığına dikkat çeken Yüksel Aytuğ, Kağıthane'deki vahşetin haber bültenlerinde 'sansürsüz' olarak ekrana taşınmasına tepki gösterdi.

Sabah yazarından haber bültenlerine 'buzlama' tepkisi!

Kağıthane'deki feci olay hafta sonu tüm bültenlerde yayınlandı. Sabah yazarı Yüksel Aytuğ da bu kan dondurucu görüntülerin 'sansürsüz' verilmesine tepki gösterdi. Aytuğ, "Sigaraya, içki kadehine buzlama... Otomobillerin logosuna siyah bant... Göğüs dekoltesine sınırlama... Ama cinayetin en kan dondurucu olanına geçiş serbest. Aklımızı seveyim..." dedi.

İşte Aytuğ'un bugünkü yazısından "Cinayete 'geçiş' serbest!" başlıklı o bölüm:

Kağıthane'de adeta ölüm kusan kıskanç kocanın haberi hafta sonu neredeyse tüm bültenlerdeydi. Önce komşusu mobilyacıyı 5 kurşunla öldürmüş, daha sonra evine giderek karısını ve kızını ağır yaralamıştı. Öfkeli kocanın, genç mobilyacıya kurşun yağdırması, 'sansürsüz' olarak defalarca ekrana taşındı.
Biliyorsunuz, bu sütunlarda kaç kez yazmama rağmen, haber bültenleri, RTÜK'ün 'Genel İzleyici' logosuyla yayınlanıyor. Yani çocukların zihinsel ve ruhsal gelişimine herhangi bir zararı olmadığına inanılıyor!
Sigaraya, içki kadehine buzlama... Otomobillerin logosuna siyah bant... Göğüs dekoltesine sınırlama... Ama cinayetin en kan dondurucu olanına geçiş serbest. Aklımızı seveyim...