Medya Günlüğü
19 Mar 2021 10:26 Son Güncelleme: 19 Mar 2021 11:53

Sabah yazarından Güldür Güldür'e ilginç destek! Ben de parmak arası terlik kullanıyorum!

İmamları kızdıran Güldür Güldür Show'a Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok'tan destek geldi. Altınok, skeçteki imamın küpeli ve parmak arası terlikli olmasına gelen tepkiye karşı "İpliler dışında çok rahat modelleri var, şimdi ayağımdan çıkarmıyorum." diye yazdı.

Google Haberlere Abone ol

Sabah yazarı Melih Altınok, imamlardan gelen sert eleştiriye karşı olarak Güldür Güldür Show'a destek verdi. 

Güldür Güldür Show'daki küpeli ve parmak arası terlikli imam tiplemesine karşı Diyanet Vakıf-Sen Bursa Şube Başkanı Hilmi Şanlı sert açıklamada bulunmuştu. Melih Altınok, bugünkü köşesinde "Metinde bir hakaret, aşağılama falan da yok. Dolayısıyla imamlarımızın bu denli sert bir açıklama yapmalarını, neye sinirlendiklerini anlamadım." diye yazdı. 

Altınok, kendisinin de parmak arası terlik kullandığını belirterek, imamların hedef aldığı Güldür Güldür Show'a destek verdi.

Melih Altınok şunları yazdı:

“Televizyonda yayımlanan skeçteki karakterlerden birinin hem imam kostümü giymesi hem de küpeli ve parmak arası terlikli olması imamların tepkisini çekmiş.

‘Bu hadsizliktir, saygısızlık ve edepsizliktir, protesto ediyoruz’ diyorlar. Başta Sayın RTÜK Başkanı olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşları gereğini yapmaya davet ediyorlar.

Türk Diyanet Vakfı Sendikası'ndan gelen tepkiler üzerine Güldür Güldür ekibinin skecini izledim. Tepkilere neden olan karakter, oyunun içinde imam taklidi yapıyor. Yani gerçek bile değil çakma imam. Kılık değiştirirken de küpesi ve parmak arası terliklerini çıkarmayı akıl edemiyor. Zaten oyun içinde de bu absürtlük vurgulanıyor.

Metinde bir hakaret, aşağılama falan da yok. Dolayısıyla imamlarımızın bu denli sert bir açıklama yapmalarını, neye sinirlendiklerini anlamadım.

Ha imamlarımız parmak arası terliğe takıldılarsa, bir şey diyemeyeceğim. Zira ben de pek hazzetmiyorum. Ama aramızda kalsın, geçen yaz ayağımdaki terlik yırtılınca girdiğim bir mağazada başka alternatif bulamayınca mecburiyetten parmak arası denemek zorunda kaldım.

İpliler dışında çok rahat modelleri var, şimdi ayağımdan çıkarmıyorum."