Gündem
27 Mayıs 2023 10:37 Son Güncelleme: 27 Mayıs 2023 12:08

Sabah yazarı Engin Ardıç, hayatını kaybetti

Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

71 yaşındaki Engin Ardıç, bir süredir İstanbul'daki özel hastanede tedavi görüyordu. Ardıç'ın bu sabah hayatını kaybettiği öğrenildi.

Sabah gazetesi, Ardıç’ın ölüm haberini “Sabah Gazetesi yazarlarından Engin Ardıç, tedavi gördüğü Bağcılar Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Ardıç, 6 aydır amansız bir hastalık ile mücadele ediyordu” ifadesiyle duyurdu.

Habertürk yazarı Oray Eğin geçen haftalarda Ardıç’ın beyin kanaması geçirdiğini yazmıştı.

Engin Ardıç kimdir?

1 Şubat 1952 tarihinde Trabzon'da dünyaya gelen gazeteci ve yazar Engin Ardıç'ın annesinin adı Vesile ve babasının adı Mustafa Şevki Ardıç'tır. 1970 yılında Galatasaray Lisesi'nden mezun olan Engin Ardıç, 1976 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Siyasal Bilimler Bölümü'nü bitirdi. Gazetecilik mesleğine 1970 yılında "Tiyatro '70" dergisinde başlayan Ardıç, reklam yazarlığı, BBC Türkçe yayınlar servisi spikerliği, Cumhuriyet ve Politika gazetelerinde tiyatro ve edebiyat eleştirmenliği, Nokta Dergisi'nde yayın danışmanlığı yaptı. Dünya, Sabah, Star ve Akşam gazetelerinde köşe yazıları yayınlanan Ardıç, bugünkü adı Star TV olan Inter Star televizyonunda ana haber bülteni sonrasında günün yorumunu yaptı. Elele, Tempo, Playmen dergilerinde de yazılar yazan Ardıç, 24 Şubat 2008 tarihinden beri Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktaydı.