Medya
15 Oca 2021 14:55 Son Güncelleme: 16 Oca 2021 11:09

Sabah Gazetesi'nde tenkisat depremi! İşte işine son verilen isimler...

Sabah gazetesinde bölge eklerinin kapanacak olmasının ardından yeni yılla birlikte 'tenkisat düğmesine' basıldı. İşten çıkarmaların artacağı konuşulurken çalışanlar endişeli bekleyiş içinde...

Hükümete yakın Turkuvaz Medya Grubu’nun bayrak gemisi olan Sabah gazetesinde işten çıkarmalar başladı. 

Medyaradar’ın dün duyurduğu ‘bölge ekleri kapanacak’ haberinin ardından bugün ise tenkisat dalgasının başladığı bilgisi geldi. 

Sabah gazetesinde start alan işten çıkarmalarda ilk isimler de belli oldu. Polis-adliye muhabirleri Ali Oktay ve Barış Sözal, Yazı İşleri'nden sayfa sekreteri Nilüfer Meşeli Erdem, magazin servisinden Özlem Avcı, Günaydın ekinden Güler Işık Üzen'in işine son verildiği öğrenildi. Ekonomi Servisi'nden İbrahim Acar ve Pınar Çelik de Sabah Gazetesi ile yolları ayrılan isimler arasında yer aldı. 

Yeni yılla birlikte Sabah gazetesinde başlayan tenkisat dalgasının büyüyeceği ve diğer servislerden de çıkarmaların yaşanacağı konuşuluyor. 

Bölge eklerinin kapanması ile birlikte Türkiye’nin farklı şehirlerinde çalışan Sabah muhabirleri ve editör kadrosunun da işsiz kalacağı öne sürülüyor.