Politika
06 Mayıs 2021 12:56 Son Güncelleme: 06 Mayıs 2021 13:00

Sabah Gazetesi, Aykut Erdoğdu'nun WhatsApp yazışmalarını paylaştı!

Sabah gazetesi, 4 Mayıs 2021 tarihinde kişisel Twitter hesabından Sabah grubunun ve ATV'nin kendisine şantaj yaptığını açıklayan CHP milletvekili Aykut Erdoğdu'nun WhatsApp mesajlarını paylaştı.

Sabah gazetesi, Erhan Öztürk'ün imzasıyla yayımladığı "CHP'li Aykut Erdoğdu CHP'li belediyeleri haraca bağlamış! Yazışmaları ortaya çıktı" başlıklı haberinde, kendisine şantaj yapıldığını ve tehdit edildiğini açıklayan CHP'li Erdoğdu'nun, eski Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'ye yazdığı WhatsApp mesajlarını yayınladı. Haberde, sadece Aykut Erdoğdu'nun yazdıklarının servis edildiği görüldü.

Sabah gazetesi, haberini, "Erdoğdu'nun yanıtlaması beklenen 5 soru" başlığıyla bitirdi ve Erdoğdu'ya sorular yöneltti. 

Erdoğdu: Söz verip sözünü tutmayan veya tutamayan Belediye Başkanı ile olan yazışmalarımdır
Twitter'dan konuyla ilgili açıklama yapan CHP'li Erdoğdu, "Bankalar tarafından takibe düşmem aileme karşı beni çok zor durumda bırakabilirdi… Sabah’ın haber yaptığı Whatsapp mesajları söz verip sözünü tutmayan veya tutamayan Belediye Başkanı ile olan yazışmalarımdır…" açıklamasını yaptı. 

Telefon kayıtlarının izlendiği ve dinlendiği için dava açacağını ifade eden Aykut Erdoğdu, "Bu suç örgütü yaptıklarının yanına kar kalacağını düşünmesin… Suç örgütüne yol açılmasın…" ifadelerini kullandı.