Polemik & Kulis
20 Mayıs 2012 22:34 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 13:40

RUŞEN ÇAKIR'IN DERDİ NE? SAMANYOLU HABER'DEN SERT ELEŞTİRİ!

Ruşen Çakır Fenerbahçe olayında sessiz kalan Fenerbahçelilere "korkmayın dokunun" diyerek ne amaçlıyor?

Türkiye Ruşen Çakır’ı tanıyor

Türkiye’de farklı süreçlerde olduğu gibi bugünlerde de bir toplumsal mühendislik faaliyeti yürütülüyor. Son yıllarda Türkiye’de karışıklık ortamı oluşturmak için çaba sarfeden bazı kesimlerin başlayan şike soruşturması sürecini fırsata dönüştürme çabasında oldukları görülüyor.

BİLİNÇLİ BİR ALGI KAMPANYASI

Fenerbahçe ve şike soruşturmasını, yaşananlarla uzaktan yakından ilgisi olmamasına rağmen bazı kesimler tarafından ilginç bir şekilde hizmet hareketiyle ilişkilendirmek için bir kampanya başlatıldı. Ancak ne ilginçtir ki bazı isimler Fenerbahçe’nin cemaat ya da hizmet hareketi tarafından ele geçirildiği algısı oluşmasına yönelik çaba sarfediyor. Gazeteci Ruşen Çakır bu isimlerin başında geliyor.

RUŞEN ÇAKIR’IN DERDİ NE?

Ruşen Çakır olaylı şampiyonluk maçından sonra yazdığı yazılarda çok ilginç cümleler kullandı, adeta Fenerbahçe taraftarını komploya inandırmaya çalışıp "korkmayın" demeye getirdi. Çakır; Fenerbahçe ve şike soruşturmasıyla ilgili medyanın cemaatin üzerine gitmekten çekindiğinden yakındı ve Fenerbahçelilere Ahmet Şık-Nedim Şener’in tahliyesini hatırlattı. Ruşen Çakır Fenerbahçe meselesini bir anda Ergenekon sürecinin propaganda malzemesi "dokunan yanar" sloganına bağladı ve alenen Fenerbahçelilere mesaj verdi.

BİR YANDAN "CEMAAT KULÜBÜMÜZÜ ELE GEÇİRMEK İSTİYOR" DİYE SAĞDA SOLDA DERT YANIP, DİĞER YANDAN SUYA SABUNA DOKUNMADAN GAZETECİLİKLERİNİ SÜRDÜRENLER ANLAŞILAN BİZİM AHMET ŞIK’IN O MEŞHUR "DOKUNAN YANAR" SÖZÜNÜN FAZLASIYLA ETKİSİNDE KALMIŞLAR. HALBUKİ AHMET VE NEDİM’İN ARKADAŞLARI OLARAK ÇOK GÜZEL İKİNCİ BİR SLOGAN BULMUŞTUK: YANSAK DA DOKUNACAĞIZ! DOKUNDUK VE SONUNDA ARKADAŞLARIMIZ ÖZGÜR KALDI.

Zaman zaman Ergenekon’a destek veren ve KCK operaslonlarından rahatsızlığını ortaya koyduğu yazılarıyla da bilinen Ruşan Çakır Fenerbahçe olayında sessiz kalan Fenerbahçelilere "korkmayın dokunun" diyerek ne amaçlıyor ? Acaba; Fenerbahçe ve şike soruşturmasının arkasında hizmet hareketi olduğunu bu sözlerle ima ederek, Aziz Yıldırım’ın özgür kalması için Fenerbahçelilere gerekeni yapın mı demek istiyor ? Yoksa Ergenekon, KCK gibi soruşturmalardan kendince sorumlu tuttuğu hizmet hareketinden intikam mı almaya çalışıyor ?

Ruşen Çakır ilginç bir şekilde bu satırları yazdıktan sonra tüm Fenerbahçelilere bir çağrıda bulunuyor ve hizmet "Fenerbahçeyi ele geçirmek mi istiyor" sorusunun cevaplarını kendisine yazmalarını istiyor ve yayınlayacağını söylüyor.

Zorla şike soruşturmasıyla hizmet hareketini ilişkilendirmeye çalıştığı izlenimi veren Ruşen Çakır neredeyse bunun gerçek olduğunu deklare ediyor. 17 Mayıs tarihli yazısına "Açık sırrın ifşası" başlığını atıyor.

ÇAKIR NASIL ÇARPITIYOR?

Çakır yazılarında şike soruşturması iddianamesindeki ifadelerin hizmet hareketine yakın medya kuruluşları tarafından haber yapılmasını ise "cemaatin sürekli Fenerbahçeyi suçladığı" şeklinde algılanması için çabalıyor. Bunu yazan kendini araştırmacı gazeteci gören ve öyle de lanse eden Ruşen Çakır. O kadar araştırmacı ki Şike Soruşturmasının devam ettiği dönemde hangi gazetenin ne yazdığına, hangi televizyonun ne kadar ve nasıl yayınlar yaptığına bakmak aklına gelmiyor. Bir kere bakabilse bu iddiasının asılsız olduğunu görecek, belki de şimdi yüzü kızaracaktı.

Çakır ayrıca daha tehlikeli bir şey daha yapıyor. Kendisini demokrat göstermeye çalışan Ruşen Çakır’ın geçmişte hangi illegal örgütlerde yer aldığına dair iddialar hala kamuoyunun gündemindeyken, polisin cemaatin kontrolünde olduğu yönündeki yorumları sürekli ön plana çıkarması dikkat çekici. Böylelikle Fenerbahçe’ye karşı hizmet hareketinin operasyon yaptığı algısını güçlendirmeye çalışıyor.

RUŞEN ÇAKIR NE KADAR GÜVENİLİR?

Ayrıca kendince kamuoyunu yönlendirme gayretine giren Ruşen Çakır’ın kamuoyu güven araştırmalarında ne denli güvenilir çıkacağını kestirmek de hiç zor değil.

İNSAF VE İZAN SINIRLARINI AŞAN YORUMLAR

Yaklaşık bir hafta boyunca medyada bu konuyu işleyerek algı yönetimine çabalayan Ruşen Çakır’ın yazı dizisinden sonra, Fenerbahçe Kongresindeki birkaç kongre üyesi tarafından hizmet hareketinin açıkça hedef alınması ve bazı kongre üyeleri tarafından açıkça provokasyon yapılması dikkat çekti.

SAMANYOLU HABER TV 

 


Emlakeki.com’a gelin evinizi seçin

Ali Ağaoğlu: İşini Doğru Yapan 2012′yi Rahat Geçirir

Home Aves’te 412 bin TL’ye 3+1!

Dumankaya IQ Ev Sistemi ile içiniz rahat!

ByConcept Sultanbeyli’de 800 daireye ulaşacak!

Kavaklı Konut Projesi’nde 36 Ay Sıfır Faizle 295 Bin TL’ye 3+1

Anadolum Mini Point’te 5 bin lira peşinatla! 24 ay sıfır faizle!

Bağcılar Ege Yapı Batışehir Projesinde 1.710 TL Peşinatla

Rings İstanbul Evleri’nde 60 Ay Sıfır Faizle

Yalçınlar Göl Mahal’de Sıfır Saizle 1 Milyon 295 Bin Dolara

Papatya Sitesi 3′te 30 ay sıfır faizle! 113 bin 900 liraya!

Ritim İstanbul Projesinde 242 Bin Liraya 1+1