Gündem
29 Haz 2022 10:06 Son Güncelleme: 29 Haz 2022 10:17

Ruhsatsız tarikat yurdunda 12 yaşındaki çocuğa tecavüz!

Gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV’deki köşe yazısında Yalova’da dini bir yurtta 12 yaşındaki erkek çocuğuna tecavüz edildiğini yazdı. 26 yaşındaki tacizci, “İstismar ettim, tecavüz etmedim” diye savundu. Tacizci hoca M.Z. tutuklanırken, kaçak yurdun müdürü ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yalova’da Kamiller İlim, Kültür ve Çevre Vakfı tarafından kurulan Halil Bağlı Talebe Yurdu'nda yaşanan 12 yaşındaki erkek çocuğuna tecavüz olayının detayları ortayı çıktı.

İsmail Saymaz’ın haberine göre; 12 yaşındaki U.E., kaçak yurtta Kur-an ve Türkçe dersleri veren 26 yaşındaki M.Z. tarafından defalarca tecavüze uğradı.ARKADAŞINA ANLATTI VE BABASINA SÖYLEMESİNİ İSTEDİ

Son olarak 12 Haziran’da tecavüze uğrayan talihsiz çocuk, olayları ilk önce aşçıya anlattı. Sonrasında ise arkadaşı B.G.’ye anlatarak telefonla babasını aradı ve arkadaşının babasına söylemesini istedi.

BABASI SES KAYDI İLE TECAVÜZCÜ İLE YÜZLEŞTİ

U.E.’nin babası M.E, telefon görüşmesi sonrası acilen Yalova’ya gitti ve çocuğu ile konuştuktan sonra tecavüzcü hoca ile görüştü. M.Z.'nin odasına girmeden önce telefonun ses kayıt sistemini açtı. 'Oğluma tecavüz ettin mi?' diye sordu. M.Z., 'Abi nefsime uydum, özür dilerim' dedi. Baba telefonla M.Z.'nin kafasına vurdu.

BİR ÇOCUĞU DAHA İSTİSMAR ETMİŞ

U.E’nin ifadesinde M.E.U’nun da hocanın odasına girdiğini söylemesi sonrası bir diğer ufak çocuğun da ifadesi alındı.

M.E.U şunları söyledi;

'M.Z., diğer çocuklarla yaşanan sorunlar sebebiyle genellikle yatsı namazından sonra beni odasına çağırıyordu. Beni koltuk altımdan ve göbeğimden gıdıklıyordu. Gıdıklamayı ne amaçla yaptığını bilmiyorum.'

TECAVÜZCÜDEN PİŞKİN SAVUNMA

Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü mezunu olduğunu anlatan 26 yaşındaki M.Z., çocukların eylülden beri yurtta kaldığını ancak resmi açılışın bir ay sonra yapılacağını vurguladı. Tecavüzü red, istismarı kabul etti.

Şu ifadeyi verdi:

'U.E.'ye iki aydır samimi davranışlarda bulundum. Öncelerde sadece sarılıp öptüm. Zaman ilerledikçe cinsel isteklerim arttı ve cinsel yaklaşımlarda bulundum. Dokundum, cinsel organımı sürttüm. Tecavüz etmedim fakat istismarda bulundum. Başka çocuğa istismarda bulunmadım.'