Gündem
04 Eki 2010 10:09 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 11:40

RTÜK'TEN SHOW TV'YE "DEFNE SAMYELİ-EREN TALU" CEZASI!

RTÜK, Show TV'yi "Defne Samyeli-Eren Talu" nedeniyle uyardı.

Gazeteport’un haberine göre, RTÜK, "Aldatma’’ konulu bir programda Defne Samyeli ile Eren Talu’nun boşanma davasının konu edilmesi nedeniyle, Show TV’ye "Özel hayatın gizliliği cezası’’ verdi.

RTÜK, Show TV’ye "Defne Samyeli-Eren Talu’’ cezası verdi. Mutlu bir evliliğin ardından boşanma kararı alan Samyeli ile Talu çiftinin karşılıklı suçlamaları medyada geniş yer almıştı. Show TV’deki "Aldatma’’ konulu "Herkes için Sağlık’’ adlı programda, boşanma davası konu edilince RTÜK, "Özel hayatın gizliliği’’ gerekçesiyle TV kanalına uyarı cezası verdi.

Gazeteport’un edindiği bilgiye göre RTÜK’ün son toplantısında alınan bu karara, üyelerden Vahap Darendeli karşı çıktı. Darendeli, "Programda eşini aldatanların psikolojisi bilimsel olarak açıklanmaya çalışılmıştır. Kadının aldatma psikolojisi irdelenirken konu Defne Samyeli ve boşanma davası açtığı eşi Eren Talu’ya kaymıştır’’ diyerek muhalefet şerhi yazdı ve şu görüşleri savundu:
"Kamuoyunun dikkatini çeken kişiler, belirli olaylar nedeniyle toplumun ilgisini üzerinde toplamaktadır. Defne Samyeli’nin eşine açtığı boşanma davası da bu kapsamda değerlendirilmelidir. Samyeli ve Talu, boşanma davaları ile ilgili olayları kamuya açıklamış, röportajlar vermiştir. Yayında özel hayata yönelik bir ihlal yapılmamıştır.’’