Magazin
02 Tem 2022 18:32 Son Güncelleme: 02 Tem 2022 19:21

RTÜK kanallara 'yayınlamayın' demişti Mabel Matiz'den 'Karakol' klibi için açıklama!

Yeni klibinde 'LBGT' vurgusu yaptığı için sosyal medyayı ikiye bölen Mabel Matiz, konuyla alakalı suskunluğunu bozdu.

Mabel Matiz'in (36) 5. solo albümünden yeni tekli 'Karakol', önceki akşam yayınlandı. İki erkeğin yakınlaşmasının anlatıldığı klip, kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

 'KARAKOL' SOSYAL MEDYAYI İKİYE BÖLDÜ

Klipteki LGBT vurgusu dinleyicileri ikiye böldü. Şarkıcı, tartışmaların ardından '#HaddinibilMabelMatiz' hashtag'i ile Twitter'da TT (Trend Topic) oldu ve çok konuşulanlar arasına girdi.

 Bazı kullanıcılar tepkisini dile getirirken, Sıla, Gülşen, Hazal Kaya, Berna Laçin ve Demet Sağıroğlu gibi isimler ise meslektaşlarını destekledi.

 RTÜK’TEN KANALLARA ‘YAYINLAMAYIN’ TELEFONU

Geniş yankı uyandıran klip sonrası Radyo ve Televizyon Üst Kurulu da harekete geçti. RTÜK üyesi İlhan Taşcı, şarkının klibiyle ilgili "RTÜK, Mabel Matiz'in son şarkısı için tek tek tüm müzik kanallarını arayarak 'yayınlamamalarını' yoksa olacaklar konusunda aba altından sopa gösterdi" dedi.

  MABEL MATİZ'DEN AÇIKLAMA

Yaşananların ardından Mabel Matiz ise suskunluğunu bozdu. Klipten bir fotoğrafı Instagram hesabından yayınlayan Matiz, gönderisine şu notu düştü:

 Ağlıyorum ama sevinçten... Tek tek yetişemediğim mesajlarınıza, yorumlarınıza, 'Karakol’u böyle güzel böyle içten sarıp, kucaklamanıza gönülden teşekkür ederim. Daha çok hikayelerimiz var anlatacak...

 İnsana, hayata dair her şey bugüne dek şarkılarımda müziğimde yer buldu; bundan sonra da yer bulmaya devam edecek. Aşkın, sevginin ve insanlığın bütün hallerini dile getirmeye, el ele tutuşmaya inatla devam... Her şey geçer, hayat ve şarkılar kalır..

 Aysel’in yazdığı, Sezen’in de söylediği gibi; 'Gün bizim güneş bizim, göğsümüzde ateş bizim. El ele olduğumuz o gün gülmek bizim...'

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mabel Matiz (@mabelmatiz)'in paylaştığı bir gönderi

 Ayrıca Mabel Matiz'in 'Karakol' adlı şarkısı YouTube'da Trend Videolar Listesi'nde 1 numaraya yükseldi ve bu kez '#MabelMatizinYanındayım' hashtag'i Twitter'da TT oldu.