Gündem
30 Oca 2021 17:17 Son Güncelleme: 30 Oca 2021 17:21

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'den, CHP'li Özgür Özel'e cevap

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, kendisini eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e Twitter'dan cevap verdi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, CHP'li Özel'in Meclis'te yaptığı konuşmada kendisini hedef almasına cevap olarak "Milletvekillerimiz kanun teklifi hazırlarken vatandaşlarımızın, sektörün ve kamu kuruluşlarının ihtiyaçlarını tespit edebilmek adına kurumlardan bilgi almaktadırlar. Bu bağlamda yapılan bir değerlendirmeyi başka yerlere çekmek insafsızlıktır, vicdansızlıktır, art niyetliliktir. Bu hadsiz zehirli dili aziz milletimizin takdirine bırakıyorum." ifadelerini kullandı.

RTÜK Başkanı Şahin'in Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde;

Kanun yapma görevinin Yüce Meclisimizde, kanun teklifi verme yetkisinin de milletvekillerimizde olduğunu aziz milletimizin her ferdi bilir. TBMM tarafından seçilen Üst Kurul Üyeleri olarak bizler de elbette bunun bilincindeyiz.

Milletvekillerimiz kanun teklifi hazırlarken vatandaşlarımızın, sektörün ve kamu kuruluşlarının ihtiyaçlarını tespit edebilmek adına kurumlardan bilgi almaktadırlar.

Bu bağlamda yapılan bir değerlendirmeyi başka yerlere çekmek insafsızlıktır, vicdansızlıktır, art niyetliliktir. Bu hadsiz zehirli dili aziz milletimizin takdirine bırakıyorum.

 

ÖZGÜR ÖZEL NE DEMİŞTİ?

CHP'li Özgür Özel, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'i şu sözlerle hedef almıştı;

"RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, hadsiz adam! "Kanunu hazırladım, Meclise sevk edeceğim" diyor. Bu Ebubekir'i geri çağırmak için getirin kanun teklifini, iki elle kimi diyorsanız yerine hemen seçelim, alın bunu görevden. Çekin bu hadsizi oradan!"