Polemik & Kulis
20 Oca 2021 10:53 Son Güncelleme: 20 Oca 2021 11:16

RTGD''de deprem yaşanıyor! 2 milyon liralık ödül skandalında 2. istifa!

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği'nin organize ettiği Medya Oscarları Ödül Töreni'nde 'Plaket için 2 milyon lira' haberinin medyaya yansımasının ardından dernek yönetiminde istifalar başladı.

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin her yıl düzenlediği Medya Oscarları töreniyle ilgili başlayan tartışma bitmiyor.

13 Ocak tarihinde Cumhurbaşkanlığı külliyesinde yapılan törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılmıştı.

Ödül törenine sponsor olan iş adamlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan da plaket vermişti. Erdoğan elinden plaket alan isimlerden Murat Kapki, Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur’un, “İmamoğlu’nun reklamcısı Külliye’ye nasıl sızdı, amacı neydi” başlıklı yazısıyla tepkisine neden oldu.

Fuat Uğur Kapki’nin kardeşinin FETÖ’cü olduğunu iddia ettiği yazısında, iş adamının törende plaket alabilmek için derneğe 2 Milyon TL sponsor olduğunu yazdı.

Dernek Başkanı Şebnem Bursalı ile sosyal medya üzerinde tartışan Fuat Uğur, söz konusu bilgileri Şebnem Bursalı’dan aldığını söyledi.

Ödül seçimleri hayli tartışılan RTGD, bu ödül töreninin ardından karıştı. Dernek Yönetim Kurulu üyeliği ve Genel Sekreterlik görevini yürüten Hande Fırat’ın ardından bir istifa haberi daha geldi.

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği'nin yönetim kurulunda yer alan ve Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Kanal D Ankara Temsilcisi Ercan Gürses'in de pazartesi günü istifasını verdiği öğrenildi.