Gündem
27 Eyl 2017 12:43 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:09

Rıza Zelyut geri adım attı! Fethullah Gülen yazısına ilginç savunma!

Cumhuriyet davası tanığı Aydınlık yazarı Rıza Zelyut, Gülen'i övdüğü yazısının bir mizah yazısı olduğunu iddia etti.

Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk olan Cumhuriyet davası tanığı ve Aydınlık yazarı Rıza Zelyut, Gülen'i övdüğü yazısının bir mizah yazısı olduğunu iddia etti.

RS FM'deki programda konuşan Zelyut, "Ben Cumhuriyet Gazetesi'ni hedef almadım. Ben Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan FETÖ operasyonunu hedef aldım" dedi.

Cumhuriyet Vakfı İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay'ın FETÖ'cü olduğunu ve Cumhuriyet'in FETÖ'cüler tarafından ele geçirildiğini söyleyen Zelyut, şöyle konuştu:

"21 Mart 2008'de, sabah saat 5'te İlhan Selçuk'un evi FETÖ'cüler tarafından basıldı. Cumhuriyet'e yönelik bu ilk saldırı, FETÖ'nün Cumhuriyet'i ele geçirme konusundaki en önemli adımı ve kanıtıdır. İlhan Selçuk mahkum edildikten sonra, Cumhuriyet Gazetesi'nin vakfını, vakıflar kanunu da çiğneyerek Akın Atalay ekibi ele geçirdi."

"Cumhuriyet'e 2008'de yapılan saldırı halen devam ediyor. Akın Atalay, FETÖ'cüdür. FETÖ'nün yazarlarını aldı oraya getirdi. PKK'nın yan destekçisini aldı oraya getirdi."

"FETÖ'yü ve PKK'yı kuran da, yönlendiren de ABD'dir. Cumhuriyet'e yapılan da ABD'nin bir operasyonudur. Toplumun saygı duyduğu bir gazeteye yönlendiler. O yüzden Cumhuriyet'i hedef aldılar."

Zelyut, 2011'de yazdığı, Fethullah Gülen'in en büyük Türk milliyetçisi olduğunu iddia ettiği ve duruşmada baskı ile yazdığını söylediği yazısıyla ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı:

"Fethullah Gülen'i övdüğüm yazı mizah yazısıdır. Anlayabilmeniz için önceki Fethullah Gülen yazılarını okumalısınız. Bunların hepsini programlarda yerden yere vurmuşum. İlhan Selçuk'u tutukladıklarında beni de tutukla demişim".