Spor
05 Şub 2023 10:21 Son Güncelleme: 05 Şub 2023 10:25

Rıdvan Dilmen'den olay hakem iddiaları! Canlı yayında ifşaladı!

Türk futbolu, Rıdvan Dilmen'in açıklamalarını konuşuyor. Canlı yayında anlattığı bilgiler kısa süre içinde sosyal medyada gündeme oturdu. Türk hakemleriyle ilgili iddialarda bulunan Rıdvan Dilmen birçok konuya değindi. Serdar Tatlı yönetiminden, Nihat Özdemir yönetimine kadar henüz duyulmamış konuları açıklayan Dilmen'in sözleri gündeme bomba gibi düştü.

Herkes Rıdvan Dilmen'in açıklamalarını konuşuyor. Türk hakemleriyle ilgili yaptığı konuşma kısa süre içinde sosyal medyada en çok paylaşılan konular arasına girdi.

"İŞTE O 4 HAKEM!"

"Serdar Tatlı gidiyor, VAR kayıtlarını dinliyor. Suistimaller var. Bunu kamuoyuyla paylaşmıyor. Geliyor, "4 tane hakem futbol camiasından uzaklaşmalı, çünkü elimde belge var, dinledim." diyor. TFF o gün göndermiyor. Bugün konuşulan hakemler, işte o 4 hakem."

"TFF'YE BAŞVURUYOR"

"Talimatlar yeterli değil. TFF'ye başvuruyor, "MHK başkanı olarak talimat değişikliği istiyorum, bu arkadaşların burada olması sıkıntı yaratır." diyor.

"20 EKİM GECESİ...''

20 Ekim gecesi, o zaman hukuktan sorumlu Mehmet Baykan kurallara uygun bir şekilde TFF'ye gece mail atıyor, talimat değişiyor. MHK başkanı karar alabiliyor hakemlerle ilgili. İlk defa böyle bir şey oluyor. Sessiz devrim yani aslında.

"BUGÜN YAPMASAK, YARIN YAPSAK"

TFF "Bekleyelim, yarın olsun." diyor. Nihat Bey ve Servet Bey var o dönem TFF'de. Kendileri de biliyorlar suistimali. Belge var ellerinde. "Bugün yapmasak, yarın yapsak." diyorlar"

"UEFA BİZİ MAHVEDER"

Ali Koç Bey, "Devlet müdahale etmeli." diyor ya, devlet "Böyle bir durum varsa siz orada ne yapıyorsunuz." diye soruyor. Devlete, "UEFA bizi mahveder, olmaz." diyorlar. Aynı kişiler, 13 hakem gittiği zaman neredeydi? UEFA bir şey dedi mi? O gerekçe değil. O gün bu uygulama yapılsaydı bugün bunları konuşmayacaktık.

"ŞU AN RESMİ YAZI DURUYOR"

TFF'de şu an resmi yazı duruyor. İsmini de veriyorum, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş'a teslim edildi o yazı. 50 gözlemci için verdi. Akraba makraba işleri var ya onun için. Hop hop hop yaptılar, o arkadaşlara 3-5 maç yalandan yere görev vermediler.

"BEN O GÜN MAÇA GİTTİM"

Kadıköy'de Fenerbahçe - Trabzonspor maçı var. Ben o gün maça gittim, 1-1 bitti. Maalesef Nihat Bey ve federasyona çok ciddi bağırdı tribünler. Bunlar stadyumdan üzülerek gittiler. Hemen sabah bir toplantı, 2-3 yöneticiyle birlikte, diğer yöneticilerin haberi yok. Ferhat Gündoğdu dışında 13 hakemin gönderileceğini bilen MHK üyesi yok. Ferhat Gündoğdu da 13 hakemin 4'ünü o gün maça verdi. Aynı Ferhat Gündoğdu "1 gün bile dayanacak durumumuz yok." dedi. E maça vermişsin. Pazar günü Hüseyin Göçek'e maç verdin. Aman aman bunları imzala, bu hakemler gönderiyoruz denmiş sana. Yani bizden değil, bunlardan. Hani siz gönderemiyordunuz. Gönderilen 13 hakem falan değil. 4-5 tanesine zaten maç vermiyorlardı, 13'ü süslediler.

"İNKAR EDEN VARSA..."

Şimdi ne tartışıyorlar? Bak o zaman bu operasyon yapılsaydı bunlar olmazdı. O operasyon falan değildi. O operasyon, TFF'nin ve birkaç kulübün kendilerini kurtarma operasyonuydu. Net söylüyorum. İnkar eden varsa canlı yayında konuşalım. TFF'de 20 Ekim 2021 tarihli belge duruyor. Serdar Tatlı'nın dinlediklerine göre öyle bir şey yoksa o gün gönderin zaten. Çünkü, onlar da biliyor öyle olduğunu.

"DAHA SONRA 13 HAKEMİ GÖNDERDİLER"

Daha sonra 13 hakemi gönderdiler. Ben demiyorum ki hepsi aktır. Düzgünleri vardır, kötü hakemler vardır. O zaman dediler ki, "VAR kayıtları dinlendi, bu onla takılıyor." diye algı yaptılar. Öyle bir şey olmuş olsa BBC'de izlerdik BBC'de, dünyanın her yerine yaydılar. Altlarına bir şey bulamadılar. Hukuk Kurulu, "1 dakika" dedi, savunma istedi ve böyle şey yok dedi.

"8 MART GÖZE SOKULANLAR..."

8 Mart ile işin alakası yok. 8 Mart göze sokulanlar. Serdar Tatlı'nın belirlediği 4 hakem, bugün gündemdeki insanlardı, o insanlar. Can alıcı değildi o zaman. Şimdi gelelim, bu olmadı. Öbürü oldu. Onlar geri geldi. Cüneyt Çakır madem çok kötüydü, şimdi Mehmet Büyükekşi'nin başdanışmanı. Devamlılık önemli değil midir? Kötü insan falan ise ne işi var orada.