Televizyon
21 Eyl 2020 08:28 Son Güncelleme: 21 Eyl 2020 11:22

Rıdvan Dilmen veryansın etti! ''Kimin terör örgütü liderinin sevgilisi olduğunu anlatacağım''

Rıdvan Dilmen, NTV'de yaptığı değerlendirmelerde MHK Başkanı Serdar Tatlı ve ekibini kendisinin göreve getirdiğine yönelik iddialara cevap verdi.

Eski futbolcu ve yorumcu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'in başlaması ile birlikte NTV'de %100 futbol programına başladı. Rıdvan Dilmen, Başakşehir-Galatasaray karşılaşması sonunda açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamaları...

'FIFA HAKEMLİĞİ VERMEM'

Başakşehir - Galatasaray maçının ilk yarısında pozisyonları değerlendiren Rıdvan Dilmen, Ben tarafım. Fenerbahçeliyim. Ben kanal logosuna göre konuşmam. Penaltı pozisyonunu konuşalım? Geçen hafta Fenerbahçe maçında şunu dedim; oyun kuralları penaltı diyor ama ben penaltı vermem. Tarihte olmayacak kadar hakemler konuşulacak, neler yaptılar, herkes hakem konuşuyor. Bununla ilgili de belgeleri bazı şeyler konuşacağım. Bu hakem arkadaşa FIFA hakemliği vermem. Marcao’ya 2 sarı kartı vermedi.'' ifadelerini kullandı.

'BANA ŞEYTAN DİYEMEZ'

MHK başkanını göreve getirmesi yorumları hakkında açıklamalarda bulunan Rıdvan Dilmen, yarın olacak olan programda kimin terör örgütü sevgilisi olduğunu açıklayacağını söyledi. Dilmen, ''Erman Hoca, şeytan diyor bana. Sen bunu diyemezsin bana. Böyle bir hak vermiyorum sana ben! Benim MHK başkanını göreve getirdiğim iddia ediliyor günlerdir. Bunu iddia edenler bunu ispatlamak zorunda. Yarın akşam Türkiye Cumhuriyeti hazırlansın. Kimin vatansever olduğunu, kimin terör örgütü liderleri sevgilisi olduğunu anlatacağım!" ifadelerini kullandı.

'DİAGNE'NİN TAKIMDAN GİTMESİNİ İSTERİM'

Galatasaray'ıın oynadığı oyun hakkında yorumlarda bulunan Rıdvan Dilmen, Diagne'nin satılması istediğini açıkladı. Dilmen, ''Puan durumunu tersten okuyorum. Lider Başakşehir. Galatasaray çok önemli bir kulüp ve önemli bir futbol takımı. Geçen sene en zayıf haliyle daha iyi oynayarak puan aldı. Bugün kimi yendi? Geçen yılın şampiyonu. Oturmuş bir kadroyu. Her türlü opsiyonu olan bir takımı yendi ayrıca. Saha içinde her türlü hücum opsiyonu olan bir takımı mağlup ettiler. Demek ki o kadar iyi oynadı ki Galatasaray -ki, Başakşehir de pozisyona girdi.  Bu oyun taraftarın istediği oyun. Bugünkü oyun beni tatmin etti. Fatih Terim, Başakşehir maçına Real Madrid maçına hazırlanır gibi hazırlanmış. Bir Fenerbahçeli olarak Diagne'nin takımdan gitmesini isterim. Çok iyi bir silah. Galatasaray, 90 dakikaya yayılmış harika bir oyun oynadı. Taraftar olmamasına rağmen taraftar varmış gibi tempolu oynandı maç. Beni memnun eden buydu.'' ifadelerini kullandı.

'FATİH TERİM, SESSİZ SEDASIZ...'

Fatih Terim'in Galatasaray'ı maça sessizce hazırladığını söyleyen Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın üstünden ölü toprağı atıldığı yorumlarında bulundu. Dilmen, "Galatasaray çok önemli bir kulüp ve önemli bir futbol takımı. Geçen sene en zayıf haliyle daha iyi oynayarak puan aldı. Bugün kimi yendi? Geçen yılın şampiyonu. Oturmuş bir kadroyu. Her türlü opsiyonu olan bir takımı yendi ayrıca. Saha içinde her türlü hücum opsiyonu olan bir takımı mağlup ettiler. Demek ki o kadar iyi oynadı ki Galatasaray -ki, Başakşehir de pozisyona girdi. Geçen seneki ölü toprağı atan bir Galatasaray var. Başakşehir ise iyi bir santrfor alırsa hala şampiyonluğun en önemli adayı olur. Daha çok hafta var. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sessiz sedasız takımını iyi çalıştırıp, iyi konsantre etmiş." ifadelerini kullandı.

'ONA YARIN GÖSTERECEĞİM ALZHEİMERI!'

Rıdvan Dilmen, kendisi hakkında RıdvanDilmenSezonu paylaşımı yapan İbrahim Seten hakkında açıklamalarda bulundu. Dilmen, ''İbrahim Seten, bana 'Alzheimer olmuşsun' diyor. Ben, ona yarın göstereceğim alzheimerı! Söz uçar yazı kalır. 'Birkaç yıldır sabrediyorum ama İbrahim Seten yarın akşam hafızamın ne kadar iyi olduğunu görecek. 16 senedir bu sektördeyim. Ben kaç kere Galatasaray'ın şampiyonluğunu gördüm. Ben asla haram yemem, yedirmem.'' ifadelerini kullandı.

"BENİ NE SERHAT BEY İLGİLENDİRİR, NE A SPOR, NE ATV..."

"A Spor'da sabah akşam ulan Göksel falan.. Serhat Bey siz de bir dur deyin, bir dakika deiyn, ne oluyor deyin! Tahkim Kurulu Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın avukatı olamaz. Ve deyin ki, Nihat Özdemir'e, kardeşim sen daha hala niye değiştiremiyorsun? Ben çok güçlüyüm ya, on tane MHK Başkanı geldi, Fenerbahçe şampiyon olmadı, ben yapacak mıyım? O zaman neden getirememişim çok gücüm varsa?" diyen Rıdvan Dilmen, "Logoya güvenip yapmayın, beni hiç kimse ilgilendirmez, ne Serhat Bey ilgilendirir, ne A Spor, ne ATV ilgilendirir. Ben ne Pelikan anlarım, ne demek olduğunu da bilmem, yandaş falan anlamam. Siyaset de konuşmuyorum, ben yandaş falan da değilim. Sayın Cumhurbaşkanının hayranı olan birisiyim" dedi.

Rıdvan Dilmen, "Siz aslında en büyük kötülüğü devlete yapıyorsunuz, yapmayın" derken, şunları söyledi:

"Ben vatansever, 30 senedir gurur duyarak Cumhurbaşkanını çok seven, her gün onun için dua eden bir insanım. Ama akraba derecesinde olan bir insanın yönettiği gazetede sabah akşam bana hakaret ediliyorsa dur derim, bir dakika derim."