Reklam PR
02 Şub 2021 10:01 Son Güncelleme: 02 Şub 2021 10:39

Reklamda hangi gazetecinin kızı başrolde? Rakı reklamıyla ağlattılar...

Yeni Rakı'nın yurtdışında yaşayan Türklere yönelik hazırladığı İstanbul temalı reklamı izleyenleri duygulandırıyor hatta ağlatıyor. Ağlatan reklamda oynayan o genç kadın bir spor muhabirinin kızı...

Türkiye'de alkollü içeceklerin reklam yasağı olduğu için televizyonlarda yer bulmayan ancak sosyal medyada hızla yayılan Yeni Rakı reklamındaki genç kadın dikkat çekti... Yurt dışında yaşayan Türklere yönelik hazırlanan duygusal İstanbul temalı reklamdaki o kadın bir usta muhabirin kızı çıktı. 

Tiyatrocu, eğitmen ve ressam olan Duygu Üzüm Kulan reklam filminde izleyenleri duygulandırdı. Sanat üzerine kurulu hayat düzeninde ilk reklam filmiyle ekrana gelen Duygu Üzüm Kulan, Hürriyet'te aralıksız 39 yıldır çalışan son 16 yıldır da Fenerbahçe muhabirliği yapan Süleyman Arat'ın kızı...

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezunu olan Kulan, ilk reklam filmiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bahadır Karataş'ın yönettiği reklamı usta oyuncu Nejat İşler seslendirdi.

Duygu Üzüm Kulan kimdir?

Mario Gonzalez’den commedia dell’arte, Meltem Cumbul’dan Eric Morris methodu, Alessandra Paoletti’den de performans atölyeleri alan Duygu Üzüm Kulan, Duru Tiyatro’da yönetmenliğini Hakan Çimenser’in üstlendiği 'Veronalı İki Centilmen', İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda yönetmenliğini Ahmet Levendoğlu’nun üstlendiği 'Nehrin Solgun Yüzü' ve Tiyatro D22’de yönetmenliğini eşi Can Kulan’ın üstlendiği 'Bir Avuç Kü'l oyunlarında yer aldı.

6-16 yaş çocuk psikolojisi ve Wisc-R Zeka Testi uygulayıcısı eğitimi de alan Duygu Üzüm Kulan, Art Therapy yöntemiyle ilgilenerek ve bütün bunları drama ve tiyatroyla harmanladığı kendi müfredatını oluşturmuştur. Halen İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde eğitimini sürdürmektedir.

Aynı zamanda resim çalışmaları da olan Duygu Üzüm Kulan, açtığı atölyesinde çalışmalarını sürdürdü ve kişisel sergiler açtı. Sanatçının tuval, bez, kağıt ve tahta üzerine 100’den fazla çalışması ve illüstrasyonları vardır. Duygu Üzüm Kulan kendisi gibi tiyatrocu olan ve D22 tiyatro grbunun üç kurucusundan biri olan Can Kulan'la evli.