Polemik & Kulis
18 Mar 2023 15:48 Son Güncelleme: 18 Mar 2023 16:24

Reklam alamayan TELE1 Akşener'i hedefe koydu! "Elbette bir yanıtı olur"

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, İYİ Parti’nin TELE1’e seçim reklamını vermediğini açıkladı. Reklamı eleştiren Yanardağ “Kendileri bilir, canları sağolsun. Tele1 izleyicisinin de elbette bir yanıtı olur” dedi.

İYİ Parti, birçok TV’de yayınlanan seçim reklamını TELE1’e vermedi. TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ambargoyu sosyal medya hesabından duyurdu. Reklamı da eleştiren Yanardağ “İYİ Parti, bizi kampanyanın dışında tutmuş, reklamı TELE1’e vermemiş. İyi olmuş. Bizi rahatsız olacağımız bir reklamı yayınlamaktan kurtarmış” diyerek, şu açıklamaları yaptı:

‘ÇOK TUHAF BİR REKLAM’
1- TV’lerde çok tuhaf bir İyi Parti-Meral Akşener reklamı başladı. E.İmamoğlu ve M.Yavaş, reklam filminin neredeyse başından sonuna kadar Akşener’in yanında görünüyor. Mesaj şu; “Onları biz CB yardımcısı adayı yaptık”! Bu doğru da şık da değil. İki başkan da emir eri değil.

2- Akşener, Millet İttifakı masasını devirmeye kalkışınca büyük tepki çekti. İrtifa kaybetmeye başladı. İyi Parti baraj sınırına kadar daraldı. Çünkü, millet karırını vermiş, diktatörlük girişimi karşısına tek adayla (birleşik bir blokla) çıkmak konusunda kararını vermişti.

3- Akşener ve İyi Parti yönetimi, bu toplumsal dalgayı geç gördü. Dayatmadan vazgeçti ve geri çekildi. İyi de yaptı. Ben de, “Eleştirilerimi geri çekmedim, askıya aldım” diye açıklama yaparak, Akşener’in Millet İttifakı’na dönüşü olumlu buldum, destekledim. Hala aynı kanıdayım.

‘İMAJ VE GÜÇ TOPARLAMA GİRİŞİMİ’
4- Kılıçdaroğlu, anketlere göre İyi Parti olmasa da kazanıyordu. Akşener, Millet İttifakı’na döndüğünde büyük güç ve güven kaybetmişti. Artık ne eski etkisi ne de eski ağırlığı vardı. İşte son reklam kampanyası, bir imaj ve güç toparlama girişimidir.. Ama yine yanlış bir girişim.

‘BİZİ KAMPANYANIN DIŞINDA TUTMUŞLAR, İYİ OLMUŞ’
5- İyi Parti, bizi kampanyanın dışında tutmuş, reklamı TELE1’e vermemiş. İyi olmuş. Bizi rahatsız olacağımız bir reklamı yayınlamaktan kurtarmış. Demek ki, TELE1 izleyicilerinin oyunu istemiyorlar. Kendileri bilir, canları sağolsun. Tele1 izleyicisinin de elbette bir yanıtı olur.

6- Önemi yok, ama TELE1’e neden reklam vermediklerini biliyoruz. Millet İttifakını Akşener dağıtmaya kalktığında, en sert tavrı biz koyduk… Kamuoyu tepkisini harekete geçirdik. İyi Parti’nin masaya dönüşünde etkili olduk. Makul bir uzlaşma sağlandı.. İyi de oldu. Neden budur.”