Reklam PR
03 Haz 2013 19:50 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:12

REKLAM AJANSLARI GREVE GİDİYOR!

Halkın medyaya tepkisi çığ gibi büyürken reklam verenler de bu tepkiye sessiz kalmadı.

Gezi Parkı ile başlayan ve sonrasında direnişçiler ve polis arasında çatışmaya dönüşerek tüm Türkiye’ye sıçrayan olaylara tüm dünyadan tepki yağmaya devam ederken ana akım medyanın bu olaylara sessiz kalması herkesin tepkisini çekti.

Ana akım medya haber programları ile halkı bilgilendirmek yerine günlük yayın akışlarına devam ederken insanlar sosyal medya sayesinde her şeyden haberdar oldu. Başta Twitter olmak üzere, Facebook ve diğer sosyal medya kanallarında binlerce kullanıcı bulundukları yerden canlı yayın yaptı; son haberleri ve görüntüleri paylaştı. Twitter’da #direngeziparki ve #occupygezi hashtagleri dünya çapında trending topic oldu. Bunun üzerine hackitivist grup Anonymous da devlet kurumlarına siber saldırı başlattı.

Halkın medyaya tepkisi çığ gibi büyürken reklam verenler de bu tepkiye sessiz kalamadı ve reklamlarını ana akım medya kanallarından çekeceklerini ilan etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise reklamlarını çeken markaları sert bir dille uyarırken markaların reklamlarını yapan reklam ajanslarına da çıkıştı.

Hem günlerdir ülkede yaşananlar hem de Başbakan Erdoğan’ın bu tepkisi reklam ajanslarını ayağa kaldırdı. Yine Twitter’da başlatılan #ajanslargrevde hashtagi ile şimdi bütün reklam ajansları greve çağrılıyor. Twitter fenomenlerinden @ajansbaskani kendi blog’unda reklam verenlere çağrı yaparak bu haftaki sunum ve konkurları iptal etmesini istedi.

Haberin devamı için tıklayın.