Gündem
16 Tem 2018 22:30 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:45

Referans Bahçeşehir'de olay! Vahit Kiler maaşları ödemedi, işçi vince çıktı!

Vahit Kiler'in sahibi olduğu Kiler GYO şirketinin "Referans Bahçeşehir" şantiyesinde çalışan işçiler, haftalardır maaşlarını alamadığı gerekçesiyle eylem yapmıştı.

AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler'in sahibi olduğu Kiler GYO şirketinin "Referans Bahçeşehir" şantiyesinde çalışan işçiler, haftalardır maaşlarını alamadığı gerekçesiyle eylem yapmıştı.

İŞÇİLER EYLEMDE

Şirket tarafından ödemelerin, "16 Temmuz"da yapılacağı bildirilmesine rağmen "teknik ekip"teki işçiler paralarını hala alamadı, bu sebeple şantiye alanında eyleme başladı.

Haftalarca parasını alamadıkları için başka bir işte de çalışamayan işçiler, "Referans Bahçeşehir" şantiyesinde eyleme başladı ve işçilerden biri onlarca metrelik vincin üzerine çıktı. Görüntülerde, şantiye alanında, itfaiye ve polis ekiplerinin bulunduğu görüldü. 

POLİS MÜDAHALE ETMİŞTİ

24 Haziran’da AK Parti’den Bitlis Milletvekili seçilen Vahit Kiler'in sahibi olduğu Kiler GYO'da (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) çalışan işçiler, paralarını alamadıkları için şantiyede eyleme başlamıştı.

"Referans Bahçeşehir" şantiyesinde çalışan işçiler, paralarını alamadıkları için başka işte çalışamadıklarını ifade etmişti. 25 gündür para alamadıklarını söyleyen işçiler, "Referans Bahçeşehir" projesinin şantiyesinde tepkilerini göstermek için toplanmıştı. Polisler şantiye alanına gelmiş ve işçilere müdahale etmişti.

AKP milletvekili Vahit Kiler'in sahibi olduğu şirketin, "teknik ekip"ten 7 kişinin paralarını ödemeyip oyaladığı belirtilmişti. (Odatv)