Medya Günlüğü
26 Eyl 2020 13:42 Son Güncelleme: 26 Eyl 2020 13:57

Rasim Ozan Kütahyalı'dan Fatih Altaylı'ya Aziz Yıldırım tepkisi: Yavşaklardan değilim!

Rasim Ozan Kütahyalı, 3 Temmuz sürecini desteklediğini söyleyerek Fatih Altaylı'yı eleştirdi. Kütahyalı, "Ben Fatih Altaylı riyakarlığında bir yazar değilim" dedi. Kütahyalı ayrıca Ergenekon-Balyoz konusunda "her tür hesaplaşmaya hazır olduğunu" kaydetti.

Google Haberlere Abone ol

Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, bugünkü köşesinde Fatih Altaylı'nın Fenerbahçe Spor Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım ile spor dünyasında tanımış birçok kişinin hapis cezasına çarptırıldığı 3 Temmuz 2011'de başlayan "futbolda şike" soruşturmasını sonuna kadar desteklediğini, Yıldırım'ın sabıka fotoğrafını yayınladığını söyledi. Kütahyalı, Altaylı için "şimdi ise sanki hiç 3 Temmuz’u desteklememiş gibi arazi olmaya çalışıyor" ifadelerini kullandı:

İşte Kütahyalı'nın yazısından bir bölüm:

Askeri vesayeti göçerttiğimiz sürecin tüm mesuliyetini de-yapılan yanlışlar dahil-üstlenmeye hazır olduğunu bin kere yazdım. Ergenekon-Balyoz noktasında her tür hesaplaşmaya hazır olduğumu da bin kere söyledim.

*

Ben sorumluluktan kaçan kaypaklardan değilim. 3 Temmuz sürecini de sonuna kadar destekleyip, Aziz Yıldırım’ın sabıka fotoğrafını yayınlayan, şimdi ise sanki hiç 3 Temmuz’u desteklememiş gibi arazi olmaya çalışan Fatih Altaylı riyakarlığında bir yazar da değilim.

*

Başkan Erdoğan liderliğinde askeri vesayet rejimini bizler bitirirken bize “Bravo,bravo” diye yalakalık yapan sonra da şimdi Çevik Bir gibi generallere “Paşalarımız, ah canım paşalarımız” diye korkakça ekrandan ağlayan yavşaklardan da değilim.

*

17-25 sonrası FETÖ vesayetini biz göçertirken de her gün arayıp yalakalık yapanlar şimdi bizlere hainlik ve alçaklık yapmaya kalkıyor. Yoksa ben düşmanın mert olanını severim.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız

Rıdvan Dilmen'in açıklamalarıyla gündeme gelmişti
NTV’de "%100 Futbol” programında konuşan eski milli futbolcu ve televizyon yorumcusu Rıdvan Dimen, Kütahyalı hakkında, “Gelelim Rasim Ozan Kütahyalı’ya” diyerek açtığı satır başında, AKP’li yorumcuya seslenerek, “Sen 3 Temmuz sürecinde FETÖ sevdalısıydın. İsmail Er, FETÖ sevicisi İsmail Er. Senin gibi adamlar hapishanede şimdi. Sayın Bakan, bu arkadaş sizi o makama getiren Sayın Cumhurbaşkanına hakaret eden adam, dalga geçen adam. Sizin bu arkadaşla İstiklal’de yürümeye hakkınız yok. Boşnak kardeşlerimize en ağır hakareti yapan ROK, Gökçek’lerin kanalına çıkıyor. AKP’ye yakın olduğu için Cumhurbaşkanı’na yazıyor. Cumhurbaşkanı duysa saniye tutmaz” açıklamasında bulunmuştu.

"FETÖ ile mücadelenin en önemli savaşçılarındanım" diye yanıt vermişti
Dilmen’in eleştirilerinin ardından Kütahyalı’nın, 2013’teki, “Melih ve Osman Gökçek kadar Hocaefendi’yi sevmek konusunda duyarlı insanlar yoktur… Fitneci alçaklar sert kayaya çarptı” paylaşımı gündeme getirilmişti.

Rasim Ozan Kütahyalı ise Dilmen'in açıklamalarına, "FETÖ ile mücadelenin en önemli savaşçılarındanım" diye yanıt vermişti.