Gündem
22 Eyl 2016 11:49 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:33

Rasim Ozan Kütahyalı hakkında zorla getirme kararı!

Aziz Yıldırım'ın açtığı hakaret davasının duruşmasına katılmayan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında zorla getirme kararı çıktı.

Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı'nın, katıldığı bir televizyon programında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.
Anadolu 4. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Kütahyalı ve müşteki Aziz Yıldırım katılmadı. Duruşmada Yıldırım'ı avukatı temsil etti.

ARALARINDA BİRDEN ÇOK DAVA DEVAM EDİYOR
Yıldırım'ın avukatı Abdurrahim Erol, sanık Kütahyalı hakkındaki şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, "Sanıkla müvekkilim arasında birden çok dava devam etmektedir. Sanık bu dosyada olduğu gibi diğer davalara da katılmamaktadır. Son olarak başka bir davada hakkında yakalama kararı çıkarılmıştır. Bu dosyada da sanık hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep ediyoruz." dedi.

MAHKEME, ZORLA GETİRME MÜZEKKERESİ ÇIKARDI
Mahkeme hakimi, duruşmaya katılmayan Kütahyalı'nın zorla getirilmesi için müzekkere yazılmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

BEYAZ TV'DEKİ SÖZLERİ DAVALIK OLMUŞTU
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Levent Kandemir tarafından hazırlanan iddianamede, Aziz Yıldırım'ın, Beyaz TV'de 31 Ağustos 2015'te yayınlanan bir programda, Rasim Ozan Kütahyalı'nın kendisine hakaret içeren sözler sarf ettiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu belirtildi.

SAVCILIĞA İFADE VERMEYE GİTMEMİŞTİ
Kütahyalı'nın çağrılmasına rağmen savcılığa gelerek ifade vermediği aktarılan iddianamede, sanığın bazı ifadelerinin günlük hayatta kullanılması halinde genel toplumsal algıya göre hakaret niteliğinde bulunduğu, yorum sırasında kullandığı ifadelerin de eleştiri maksadını aştığı aktarıldı.

2 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR
İddianamede, bu durumun da ifade özgürlüğü koruması altına giremeyeceği dile getirilerek, Rasim Ozan Kütahyalı'nın "hakaret" suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.