Rapçi Ezhel New York Times'a röportaj verdi!

Son dönemde yıldızı parlayan rapçi Ezhel, New York Times gazetesinin yaptığı ''Tanımanız Gereken Avrupalı 15 Sanatçı'' listesine girdi. Gazeteye konuşan Ezhel, başarısının ailesinden gelen müzik geçmişinden geldiğini belirtti.

Rapçi Ezhel New York Times'a röportaj verdi! - Sayfa 1

The New York Times tarafından bugün yayınlanan ''Tanımanız Gereken Avrupalı 15 Sanatçı'' listesinde Türkiye'den ünlü rapçi Ezhel de yer aldı. Avrupa'nın farklı ülkelerinden yükselen yıldızlara yer veren makale Ezhel için ise şu sözleri sarf etti:

16
Rapçi Ezhel New York Times'a röportaj verdi! - Sayfa 2

"Geçtiğimiz yıl Ezhel ismini Türkiye dışında duyduysanız bunun ana sebeplerinden biri şarkılarında esrara özendiren sözlere yer verdiği gerekçesiyle hapse atılmasından kaynaklanıyor. Asıl adı Ömer Sercan İpekçioğlu olan Ezhel, bir ay hapishanede tutulduktan sonra beraat etti, ancak yine de iki suçlamayla karşı karşıya kaldı. 

26
Rapçi Ezhel New York Times'a röportaj verdi! - Sayfa 3

Ezhel, Türkiye'deki rap müzik hayranları ve otoriteler tarafından Türk hip-hop'ının yükselen yıldızı olarak tanımlanıyor. 

36
Rapçi Ezhel New York Times'a röportaj verdi! - Sayfa 4

Sanatçının biyografisini yazan müzik eleştirmeni Barış Akpolat, “Beyaz yakalılar, kapalı kızlar, gençler ve her kesimden insanı Ezhel konserlerinde şarkılarını söylerken bulabilmeniz mümkün'' diyor. Akpolat, bazı politikacıların bu müziği sevmediğini ancak seçmenlerinin dinlediğini de ekliyor. 

46