Polemik & Kulis
12 Nis 2021 12:26 Son Güncelleme: 12 Nis 2021 13:27

Rahmi Turan ve Hıncal Uluç arasında site aidatı polemiği

Sözcü yazarı Rahmi Turan ile Sabah yazarı Hıncal Uluç arasında Alkent sitesi polemiği gündem oldu. Rahmi Turan'ın ayda 1925 lira aidatı olduğu ortaya çıkan sitenin aidatlarına 3 yıldır zam yapmadığını yazması üzerine Hıncal Uluç gazetedeki köşesinden tepki göstermişti. Turan ise bugünkü yazısında Uluç'a yanıt verdi.

İki duayen gazeteci Rahmi Turan ve Hıncal Uluç köşe yazılarında birbirlerine göndermede bulundu. Rahmi Turan, Sözcü gazetesinde bu sabah yayınladığı yazısında Uluç için şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili okurlar… Meslektaşlar arasında gazete sütunlarında tartışmayı hiç sevmem ama 60 yıllık arkadaşım Hıncal Uluç'a bir cevap vermem gerekti.

Sevgili Hıncal kardeşim kafayı bana ve Alkent Sitesi'ne takmış! Onun okurlarını hiç mi hiç ilgilendirmeyen bir konuda yazıyor da yazıyor!

Benim için sütununda “Ah Rahmi ah!” başlıklı ilginç bir yazı döşenmiş:

“Taa 60'lı yıllardan beri tanışırız” diyor ve över gibi yaparak vuruyor!

Uzun yıllara dayalı bir hukukumuz olan Hıncal'ı, yandaş medyada olup da mesleğinde dik duran nadir yazarlardan biri olduğu için severim.

Hıncal'ın kafasını taktığı Alkent'te bugünlerde seçimler var. 619 daire, Hillside'ın 10 bağımsız bölümü ve Migros dahil, 41 dükkândan oluşan büyük bir site Alkent…

3 yıldır yönetimde olan kurul bence çok başarılı ama siteyi ele geçirmek isteyen sert muhalifler de var. Hıncal Uluç bu muhalif grubu destekliyor ve yönetim kurulunu devirmeye çalışıyor.

Anlaşılan Hıncal biraderimin parası çok. Site aidatlarına 3 yıldır zam yapmayan yönetimi yıkıp aidatlara ne kadar zam yapacağı bilinmeyen bir heyeti yönetime getirmeye çalışıyor.

Alkent, genellikle varlıklı ailelerin oturduğu bir sitedir ama ne yazık ki, ayda ortalama 1925 lira olan aidatı ödemekte zorlanan ve hatta ödeyemeyen aileler de var.

Ah Hıncal ah! Biraz da o aileleri düşünsene!

Yoksa sen de “İtibardan tasarruf edilmez” diye gereksiz harcamalar yapanların kafasında mısın?

Hıncal Uluç bana neden kızmış?

Bir ay kadar önce bu sütunda “Enflasyonun arttığı, fiyatların ikiye-üçe katladığı dönemde Alkent İcra Kurulu aidatlara 3 yıldır zam yapmıyor” diye yazmıştım.

Bu yazı, Hıncal'ın gücüne gitmiş. Aslında onunla hiçbir meselem olmadığı halde benim için şöyle bir yazı döşenmiş:

“Rahmi isim vermiyor nedense. Oysa bakın ben yazdım mı, hep isim koyarım. Sen de çekinme, korkma Rahmi ‘Hıncal' de!”

Vay canına! Hıncal biraderim, sen nesin? Öcü müsün? Senden neden korkayım ki?

Ayrıca benim Allah'tan başka kimseye boyun eğmediğimi en iyi senin bilmen gerekir!

Bence Alkent takıntını bırak, halkın sıkıntılarını, esnafın sorunlarını, ekonomiyi, siyaseti, kısacası ülke gündemini yaz! Kalemine yazık etme!

Ancak eşyalar sizinle konuşmaya başladığında, tıbbi yardım için bize başvurun. Allah kuvvet ve sabır versin!”

HINCAL ULUÇ NE DEMİŞTİ

Uluç ise Sabah gazetesinde şu ifadelere yer vermişti:

"Aylık aidatları üç kuruş düşürmek için Alkent'i Alkent yapan tüm değerlere ihanet eden, İstanbul'da tüm diğer siteleri kıskançlık krizlerine sokan, güzellikleri, güvenliği, anında yetişen her türlü ev hizmet ve tamir servislerini sırf eleman kovup onların aylıklarından tasarruf (!) etmek için yok eden bugünkü yönetime (!) karşı "Mutlu Alkent" diye bir gurup kurulmuş, seçime girecek.

Mutlu Alkent bir "Gençlik" gurubu.. Geçen seçimi, değil evlerinden, balkonlarına dahi çıkmayan, tek amaçları aidatları azaltmak olan yaşlıların oyları ile kazanan bugünkü "yok edici"leri gençler galiba tepetaklak edecekler. "Onlar kazansın, Alkent eski Alkent olsun" diye ben de elimden geleni yapacağım.. Gayret gençler.. Kazanın ve kurtarın Alkent'imizi."