Magazin
09 Kas 2020 09:27 Son Güncelleme: 09 Kas 2020 09:33

Rafet El Roman'ın 'yavşak' davasında karar!

Atilla Kaplakarslan, iki yıl önce mahkemeye başvurarak eski damadı şarkıcı Rafet El Roman’a hakaret iddiasıyla 1 liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Google Haberlere Abone ol

Şarkıcı Rafet El Roman’ın sosyal medyadan sarf ettiği hakaret içerikli sözler nedeniyle açtığı 1 liralık tazminat davası reddedilen Atilla Kaplakarslan’ı, İstinaf Mahkemesi haklı buldu.

Atilla Kaplakarslan, iki yıl önce mahkemeye başvurarak eski damadı şarkıcı Rafet El Roman’a 1 liralık manevi tazminat davası açmıştı. Dilekçede, “Davalı Instagram hesabından, ‘Sen hayatımda tanıdığım en yalancı, en yalaka, en yavşak ve en korkak insansın’ şeklinde hakaret etmiş, Kaplakarslan’ın kişilik haklarını da ihlal etmiştir” ifadelerine yer verildi. Mahkeme 2 yıl önceki gerekçeli kararında, Rafet El Roman’ın Kaplakarslan’a sarf ettiği cümlelerin ağır eleştiri içeren ifadeler olduğunu ve ancak kişilik haklarına bir saldırının söz konusu olmadığını açıklamıştı.

MAHKEME HAKLI BULDU

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre, Atilla Kaplakarslan, mahkemenin bu kararına itiraz ederek dava dosyasını İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı. İstinaf Mahkemesi, Kaplakarslan’ı haklı buldu ve Rafet El Roman’ın Atilla Kaplakarslan’a 1 liralık manevi tazminatı ödemesine karar verdi.

Atilla Kaplakarslan’ın kızı Ceren Kaplakarslan, Rafet El Roman ile 4 yıl önce boşandı.