Gündem
28 Kas 2022 10:15 Son Güncelleme: 28 Kas 2022 10:22

Profesörden Bakanlığa Malatyalı Fahri önerisi

Profesör Doktor Ahmet Rasim Küçükusta sosyal medya hesabından dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Ahmet Rasim Küçükusta, Harvard Üniversitesi'nin yaptığı "“Harvard'a göre düzenli olarak fındık, ceviz, badem yiyenler daha uzun yaşıyor" araştırmasından sonra esprili bir dille Sağlık Bakanlığı'na seslendi.

Prof. Dr. Küçükusta, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Harvard'a göre düzenli olarak fındık, ceviz, badem yiyenler daha uzun yaşıyor. Sağlık Bakanımıza sesleniyorum: Malatyalı Fahri’nin “Ben esmeri fındık ile ben esmeri fıstık ile ben esmeri badem ile beslerim” nakaratlı hicaz türküsü kamu spotu olarak sabah-akşam yayınlanmalı.”

AHMET RASİM KÜÇÜKUSTA KİMDİR
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta 1955’te Kayseri’de doğdu. İstanbul Erkek Lisesi’ni (1973) ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni (1979) bitirdi. 1984’te göğüs hastalıkları uzmanı, 1986’da doçent, 1996’da ise profesör oldu.

2008’de üniversiteden emekli olan Küçükusta, muayenehanesinde hekimliğe devam ediyor. Yayımlanmış kitaplarından bazıları şunlardır: Göğüs Hastalıkları, Solunum Yollarının ve Akciğerin İnfeksiyon Hastalıkları, Çağımızın Hastalığı: Alerji, Modern Zaman Hastalıkları, 99 Sayfada Alerji ve Biri Bizi Hasta Ediyor.