Gündem
11 Nis 2021 12:44 Son Güncelleme: 11 Nis 2021 13:25

Prof. Dr. Yılmaz'dan 'Şelaleler şehri' Ordu'ya özel proje!

Son aylarda Ordu'nun isminin magazin programlarında sık sık olumsuz olaylarla birlikte anılması Ordu Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Profesör Doktor Mehmet Yılmaz ve öğrencilerini harekete geçirdi.

Prof. Dr. Yılmaz “Şelaleler Şehri Ordu” projesi ile Ordu hakkında oluşan olumsuz imajı silmek için kolları sıvadı.

Prof. Dr. Yılmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Son zamanlarda Ordu'muzun adı maalesef olumsuz olaylarla anılır oldu. Bizler medya alanı üzerine akademik çalışmalar yapanlar olarak, Ordumuzun böyle bir imajı hak etmediği inancıyla ve yine stratejik bir medya çalışmasıyla olumsuz imajın silinmesin mümkün olacağını bilerek “Şelaleler Şehri Ordu” aksiyon projesini hayata geçirdik. Pandemi koşullarında sosyal medya stratejileri ile yürütmeyi öngördüğümüz projemiz, projenin sistemli ilerlemesini sağlayacak dinamik bir çekirdek ekip ile birlikte yüreği Ordu için çarpan gerçek ve tüzel tüm kişilerin fikir ve destekleri ile katılımına açık. Öğrenen organizasyon modeli ve başlangıçta sosyal medya etkileşimi ile gelişecek projemizin teması “şelalelerimiz”.
Amacımız, medya stratejilerini kullanarak Ordumuzun güzellikleriyle tanınıp marka şehir olmasına, uzun vadede ekonomisine ve turizmine katkıda bulunmak en önemlisi de oluşan olumsuz imajı ortadan kaldırmaktır."

Yüksek katılım ve etkileşim potansiyeline sahip projenin ilk adımı çok sayıda sosyal medya platformu ve paylaşım üzerinden “Açılış için yüzümüz hangi görsel tasarım olsun?” sorusu ile sunulan üç görselle atıldı.