Spor
30 Ağu 2023 14:39 Son Güncelleme: 30 Ağu 2023 17:18

Polonya medyası Ebrar Karakurt'u hedef aldı! 'Kirli oyun' iddiası

Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası'nın çeyrek finalinde Polonya ile karşılaşacak. Karşılaşma öncesi Polonya medyası ile voleybolcu Kamila Witkowska, Ebrar Karakurt'u hedef aldı.

Avrupa Şampiyonası'nda 6'da 6 yapan Filenin Sultanları, çeyrek finalde Polonya ile karşı karşıya gelecek. Mücadele bugün saat 18.00'de Bürksel'deki salonda oynanacak.

EBRAR KARAKURT'U HEDEF ALDILAR
Polonya medyasından Damian Golab, bugünkü çeyrek final öncesi hem Filenin Sultanları'nı hem de Ebrar Karakurt'u hedef aldı. Haberde 'Polonyalı voleybolcular provokasyon bekliyor! Rakiplerinin 'Rakiplerinin "faul oyununa" hazırlanıyorlar' başlığı kullanılırken millilerimizin provokasyon yapacağını ima etti.

'KİRLİ OYUN' BENZETMESİ
Ebrar'ın rakiplerine attığı bakışın eleştirildiği haberde şu ifadeler kullanıldı: Ebrar Karakurt maçlarda yaşanan olaylara en duygusal tepkiyi veriyor ve bu durum bazen rakiplerini rahatsız ediyor. Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde Polonya ile Türkiye arasında oynanacak maç öncesinde Stefano Lavarini'nin voleybolcuları, rakiplerinden açıkça "kirli oyun" adını verdikleri provokasyonlar bekliyor.

23 yaşındaki voleybolcu, yakın zamana kadar milli takımın hücumunun da tartışmasız lideriydi. Ancak vatandaşlığa kabul edilen Kübalı Melissa Vargas'ın takıma katılmasının ardından Bugün hücum oyuncusu olarak değil, smaçör olarak oynuyor ve bu sayede Türkiye'nin ateş gücü daha da artıyor. Avrupa Şampiyonası sırasındaki başarılı sayılarının ardından sık sık dilini çıkarıyor ve filelerin arasından rakip takımın tarafına uzun süre bakıyor.

KAMILA: EBRAR SPORTİF ÖFKEYİ ÇOK FAZLA GÖSTERİYOR
Beyaz-Kırmızılıların oyuncusu Kamila Witkowska Ebrar için şu sözleri kullandı: Ebrar rakibine karşı sportif öfkeyi çok fazla gösteren bir oyuncu. Onun açısından faullü bir oyun olduğunu düşünüyorum. Eğer bunu durdurmayı başarırsak bu davranışlar bizi kesinlikle çok daha az rahatsız edecektir. Ve daha sakin oynayabileceğiz

"UMARIM ONLARI FİLEDEN UZAKLAŞTIRIRIZ"
Teknik ve taktik olarak çok iyi organize olmuş kızlar olmalarına rağmen, iyi oyunumuzla onları sıkıştırabileceğimiz birkaç nokta var. Umarım onları fileden uzaklaştırırız, çünkü o zaman köşelerdeki kızları durdurmak bizim için çok daha kolay olacak. Duygular onlar için çok büyük bir rol oynuyor. Bence bu kızların yaşından da kaynaklanıyor. Onlar genç oyuncular, kesinlikle olumlu hareketlerden etkileniyorlar ve bunu çok fazla gösteriyorlar.

"TRİBÜNLER BUGÜN DAHA DA GÜRÜLTÜLÜ OLACAK"
Haberin devamında Türk seyircilere dikkat çekilerek şunlar denildi: Ebrar Karakurt'un ve takım arkadaşlarının davranışları, çeyrek finalin oynanacağı Brüksel'deki salonun atmosferini büyük ölçüde etkileyebilir. Tribünlerde yaklaşık 10 bin kişi olacak ve bunların büyük çoğunluğunu Türk taraftarlar oluşturacak. Zaten son 16'da Belçika ile yapılan mücadelede fanatik bir doping örneği gösterdiler. Bugün daha da gürültülü olacak.

Rakiplerin duygusal tepkileri Brüksel salonundaki seyirciyi heyecanlandırabileceği gibi aynı zamanda onların aleyhine de dönebilir. Sahadaki olayları bu şekilde algılayan bir takımın dengesi daha kolay bozulabiliyor. Belçikalılar bunu, iyi savunma ve bloklarıyla rakiplerine gösterdi.