Gündem
31 Mayıs 2014 22:17 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:14

Polis müdahalesine polis engel oldu

Taksim'de Gezi Parkı eylemlerinin birinci yıldönümünde çıkan olaylara polis sert müdahale etti.

Ara sokaklarda bazı göstericiler tekme tokat gözaltına alınırken, Tarlabaşı Mis Sokak'ta göstericileri coplamaya başlayan polisleri kendi arkadaşları araya set kurarark engelledi.

İstanbul'da polis Mis Sokak çıkışında kendisine taş ve şişe atan gruba gaz bombasıyla müdahale etti. 2 kişi gözaltına alındı  Ellerinde coplarla gözaltına aldıkları bir göstericiye vurmaya başlayan polislere, eylemcinin önüne set kuran bir polis engel oldu.

Polis ekipleri, Tarlabaşı'nda göstericilere müdahale etti. 2 kişi gözaltına alındı. Mis Sokak çıkışında bir grup, Tarlabaşı Bulvarı'nda bekleyen polis ekiplerine taş ve şişe atmaya başladı. Polisler de gruba biber gazıyla müdahale etti. Aynı dakikalarda, Tarlabaşı'nın alt tarafındaki başka bir grup da polisleri taş yağmuruna tuttu. Ekipler, eylemcilere gaz bombasıyla müdahale etti.

POLİS, POLİSE ENGEL OLDU

Olaylar sırasında, polisin kovaladığı 2 gösterici bir büfenin önünde kıstırıldı. Ellerinde coplarla göstericilerden birine vurmaya başlayan polislere, eylemcinin önüne set kuran bir polisin engel olması dikkat çekti.Gözaltına alınan 2 kişi polis merkezine götürüldü.