Gündem
21 Mar 2012 16:11 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 13:28

POLİS DÖVEN MİLLETVEKİLİNE ÖFKELİ ANNE TOKADI!

Kızını BDP'liler arasında eylem yaparken gören annenin öfkesi, Milletvekili Sebahat Tuncel'in yüzünde patladı!

İzmit’te dün öğlenden sonra Merkez Bankası Şubesi önünde nevruz nedeniyle bir araya gelen ve BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel’in de aralarında bulunduğu 300 BDP’liye, polis yürüyüş izni vermedi.

Çevik Kuvvet ekipleri, izinsiz olduğu için grubun önüne barikat kurarak yürüyüşü engellerken, kalabalık arasına girip bağıran bir kadının daha sonra sinir krizi geçirdi. Eyleme katılanların çevresini sardığı ve rahatsızlandığını sandığı Mülki Ç. adlı kadının, gösteriye katılan kızı Dilara Ç.’yi almaya çalıştığı, ısralarına rağmen sözünü dinletemediği için de öfkelenip sinir krizi geçirdiği anlaşıldı. Çevredekilerin kontrol edemediği kadın, "Bırakın beni kızımı alacağım" diye bağırdı.

Kameraya da yansıyan görüntülerde, durumu fark eden Sebahat Tuncel, yanına geldiği Mülki Ç.’yi sakinleştirmeye çalıştı. Mülki Ç. kendisini tutanlardan kurtulmak için ellerini kontrolsüz şekilde sallamaya başladı. Mülki Ç.’nin salladığı eli tam bu sırada yanına gelen Tuncel’in suratında patladı. BDP Milletvekili Sabahat Tuncel aldığı darbeyle sendeledi. Mülki Ç. ise bu olayın ardından bir arkadaşının koluna gidip eylemin yapıldığı bölgeden uzaklaştırıldı.

Kamera görüntülerinde Sebahat Tuncel’in yüzüne aldığı darbe nedeniyle, çenesini oynatıp, ağzının yanını kontrol ettiği de görüldü. Sabahat Tuncel’in bu olayın kontrolsüz bir şekilde yapıldığını bildiğinden, Mülki Ç. hakkında şiyaketçi olmadığı, ayrıca müdahale etmek isteyenlere de "Kızın annesi, kızın annesi" diyerek onları da sakinleştirdiği görüldü.

POLİSE TOKAT ATMIŞTI

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, geçtiğimiz yıl Şırnak'ın Silopi ilçesinde meydana gelen bir olayda, başkomisere tokat atarken kameralara yakalanmıştı..