Gündem
26 Şub 2016 13:12 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:22

PKK'dan iki ünlü ekran yüzüne infaz emri!

Bölücü örgüt PKK'nın ikisi ünlü ekran yüzü, ikisi bakan, biri milletvekili, diğeri öğretim üyesi toplam 6 kişi için saldırı hazırlığında olduğu öğrenildi.

PKK'dan iki ünlü ekran yüzüne infaz emri!
Ankara’da 29 kişinin şehit edildiği intihar saldırısının ardından PKK/KCK terör örgütünün yeni eylem planına ilişkin “şok” bir istihbarat daha alındı. Kandil’deki örgüt yönetiminin, ikisi Bakan, biri milletvekili, diğeri öğretim üyesi, ikisi de gazeteci olan toplam 6 kişi için, “infaz” kararı aldığı belirlendi.

DİNLEMEYE TAKILDI

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre Kuzey Irak’taki sözde Yürütme Konseyi ile ülke içindeki bir örgüt sorumlusu arasında geçen telefon görüşmesi, istihbarat birimlerinin dinlemesine takıldı. Kandil’deki örgüt yöneticisinin, “Bu isimlere eylem yapın” talimatı kayda alındı. Emniyet İstihbarat Dairesi, bölücü örgütün 6 kişiyi “hedef” aldığını tespit etti.Ankara ve İstanbul Valiliklerine gönderilen 23 Şubat 2016 tarihli yazıda, PKK’nın; Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, CHP eski Genel Sekreteri ve İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, Stratejik Düşünce Enstitüsü Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Şahin, Fox TV ana haber spikeri Fatih Portakal ile, Flash TV haber spikeri Gökhan Taşkın’a yönelik silahlı/bombalı “suikast” planladığı ifade edildi.

KEŞİF ÇALIŞMASI

EGM yazısında Kandil’in hedef aldığı 6 isme yönelik silahlı/bombalı suikast türü eylem yapılması talimatı sonrası örgüt üyelerinin keşif ve istihbarat çalışmasına başladığı vurgulandı. Başkent’in göbeğinde bomba yüklü araçla gerçekleştirilen intihar eyleminden hemen alınan bu istihbarat da polisi alarma geçirdi. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın yakın koruma ekibi, bu bilgi konusunda uyarıldı. Koruma polislere olası suikast girişimine karşı teyakkuza geçirildi.

SARAY YİNE HEDEF

Kozmik raporda, 6 isme dönük suikast planları dışında PKK’nın Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki çalışma ofisine sabotaj hazırlığında olduğuna dikkat çekildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul programlarında çalışma ofisi olarak kullandığı Mabeyin Köşkü ve çevresinde de sıkı güvenlik önlemleri alındı. Erdoğan’ın Kısıklı’daki villasında da önlemler iki katına çıkartıldı.