Gündem
27 Mar 2018 16:13 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:07

Pizzaya tükürmüştü; skandal olay 1 milyon liralık şantaj çıktı!

Şirketten yapılan açıklamada, davacının şantaj yoluyla haksız kazanç elde etmeye çalıştığı iddia edildi.

Eskişehir’de pizza getiren bir kuryenin yemeğe tükürdüğüne dair görüntülerin ortaya çıkmasının ardında ‘şantaj planı’nın yattığı iddia edildi. Kuryenin çalıştığı şirketten yapılan açıklamada, çalışanın işine 'ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırılık’tan son verildiği belirtilirken; "Aralık ayında bu konu yargıya taşınmış bulunmaktadır. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'na, 'Şüpheliler arasında anlaşılarak gerçekleştirilen olay sebebiyle kendilerine yarar sağlama amacıyla müvekkil şirkete şantaj yapmaya çalışan şüphelilerin cezalandırılması talebimizden ibarettir' konusu ile suç duyurusunda bulunulmuştur” dendi.

Pizza şirketi yetkilisi Feyzal Güler tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Eskişehir'de meydana gelen bu olayda, aslında 24.12.2017 tarihinden bu yana devam eden bir dava süreci söz konusudur” ifadelerine yer verildi ve ilgili yargı sürecinin devam ettiği belirtildi.

"Davacı, şantaj yoluyla haksız kazanç elde etmeye çalışmıştır"
Öte yandan, pizza siparişi veren H.A.'nın şikâyeti üzerine pizza şirketi hakkında Eskişehir Tüketici Mahkemesi'nde dava açıldı. Pizza şirketinin avukatları aracılığıyla mahkemeye gönderdikleri savunmada olayın şantaj olduğu savunularak şu iddialarda bulunuldu:

"B.S.'nin pizzayı açıp tükürmüş olduğu nasılsa o sırada kamera görüntülerini izleyen apartman görevlisi Ç.E. tarafından fark edilmiştir. Bir apartman görevlisinin her saat her dakika apartman kameralarını izlemediği düşüldüğünde, her nasıl olduysa o an Ç.E.'nin kameraları izlediği bir ana denk gelmiştir. Ç.E. haber verme yolu için mesaj göndermeyi seçmiştir. İçine tükürülen bir pizzanın yenilmesi gibi acil bir durum mevzu bahis iken, Ç.E. haber vermek için o anda okunup okunmayacağı dahi belirsiz bir iletişim yolu olan mesajı seçmesinin de tek açıklaması davacının elinde yazılı delil niteliği oluşturacak belgeler bulundurmak istemesidir. Davacı tüm bu senaryo karşılığında oluştuğu iddia ettiği zararı için önce 1 milyon TL, sonra 500 bin TL en son huzurunuzdaki dava ile ise 238 bin 550TL gibi afaki rakamlar isteyerek, haksız kazanç elde etmeye çalışmıştır. Davacının haksız bir kazanç elde etmeye çalıştığı, sadece istenilen meblağdan bile kolayca anlaşılmaktadır. Davacı, organize ettiği bu olayı kullanarak müvekkil şirketten şantaj yoluyla para elde etmeye çalışmışlardır. Davacının müvekkil şirketin bu bedeli ödememesi durumunda, daha büyük zararlar oluşturabileceği algısını yaratmak için gazetede yayınlanmasını talep etmesi de yaptığı şantajın bir parçasıdır.”Ne olmuştu?
Eskişehir'de pizza dağıtımı yapan motosikletli bir kurye, apartman içerisinde açtığı pizza kutusunun içine tükürmüş ve bu anları cep telefonuyla da kayda almıştı. Kuryenin bu görüntüsü apartmanın güvenlik kamerasına da yansımıştı.