Gündem
20 Şub 2022 12:56 Son Güncelleme: 20 Şub 2022 13:03

Pişkin katil cezaevinde de para peşinde! Bir yıl içerisinde 200 kişi...

Muğla’nın Fethiye ilçesine tatil bahanesiyle götürdüğü 7 aylık hamile Semra Aysal'ı 400 bin liralık ferdi kaza sigortasının parasını alabilmek için Kelebekler Vadisi'nden iterek öldürdüğü öne sürülen Hakan Aysal'ın cezaevinde de para peşinde olduğu ortaya çıktı.

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Kelebekler Vadisi'nde 4 yıl önce Hakan Aysal (41), 7 aylık hamile Semra Aysal'ı  (33) 400 bin liralık ferdi kaza sigortası ücreti için kayalıklardan iterek öldürmüştü. 

Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Hakan Aysal 'kasten, tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Sanık Aysal karara itiraz ederek dosyayı istinafa taşıdı.

UZLAŞMAK İÇİN 5 BİN LİRA İSTİYOR
Sabah gazetesinde yer alan habere göre, tutuklu olan Hakan Aysal'ın cezaevinde hala para peşinde koştuğu ortaya çıktı. Aysal'ın son bir yıl içinde sosyal medya üzerinden kendisine hakaret eden 200 kişi hakkında avukatı Mehmet Buğra Çiçek aracılığıyla tespit edip şikayetçi olduğu, uzlaşmak için de kişi başı 5 bin lira istediği ortaya çıktı.

Aysal mağdurlarından biri olan ve Konya'da yaşayan 39 yaşındaki Talha Y.'nin Facebook'ta "Bunları yavaş yavaş her gün bir etini kopara kopara geberteceksin. Yoksa müebbet bu şerefsiz için ödül oldu"' yorumu yaptığı, bu nedenle Hakan Aysal'ın şikayetçi olduğu öğrenildi.

Talha Y. ifadesinde "İlgili yorumu Hakan Aysal'a hitaben yapmadım. Öyle olsa Hakan Aysal'ın kendi hesabına yazardım. Son zamanlarda çoğalan kadın cinayetlerine tepki olarak yazdım" dedi.

Ancak Talha Y. uzlaştırmacı tarafından arandı. Talha Y. uzlaşma için kendisinden istenen 5 bin lirayı vermedi. Bu nedenle Talha Y. hakkında 'sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' suçunu işlediği gerekçesiyle dava açıldı.

 Talha Y.'nin önümüzdeki günlerde yargılanacağı öğrenildi.