Gündem
27 Mayıs 2015 17:08 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:36

Piri Reis belgeseli için online bağış kampanyası

Tüm zamanların en büyük denizcilerinden biri olan Piri Reis'in olağanüstü yaşamı belgesel haline getiriliyor.

Tüm zamanların en büyük denizcilerinden biri olan Piri Reis'in olağanüstü ve maceralı yaşamı, bugüne kadar yapılmamış kapsamlı, global bir prodüksiyon çalışmasıyla hazırlanıyor. Belgesel için internet üzerinden bağış kampanyası başlatıldı.

Topkapı Sarayı arşivlerinden, gizli Vatikan arşivlerine, Venedik, Cenova İtalya ve Salamanca İspanya, Lizbon, Portekiz arşivlerine uzanan derin araştırma, aktüel çekim ve röportajlarla seyirciyi keyifli bir maceraya sürükleyecektir. Keşifler çağının, ( Age of Discovery ) bu özel dönemi ile Piri Reis'in hayatından en önemli kesitlerin, drama bölümleri ile canlandırılacağı belgesel film için; Piri Reis'in maceralı yaşamı tam manasıyla biçilmiş bir kaftan olacaktır. Dünyaca ünlü kaşifler; Marco Polo ve Kristof Kolomb’dan Piri Reis’e uzanan keşif hikayeleri ile global ve dinamik bir perspektif yakalanacaktır.

Piri Reis Mapmaker Of  The World documentary has been produced on one of the great mariners of all times, Piri Reis who had an extraordinary and adventurous life. The professional research has been going from, Topkapi Palace archives to Vatican Secret archives from Venice, Geneva, Italy to Salamanca, Spain, to Lisbon Portugal with this extended historic research, using actual shootings and dramatic elements as well. At this Age of Discovery’s special period was also a natural set of Piri Reis’s extraordinary and eventful life. The documentary will examine the life of this great cartographer and captain who so marked the course of science and humanity. The story would extended by conquer stories of world famous explorers, Marco Polo to Cristopher Columbus and Piri Reis with a very dynamic and global perspective.

Drama Belgesel Film / Drama Documentary

75 Dakika / 75 Min.

Türkçe, İngilizce, İtalyanca / Turkish, English, Italian

( İspanyolca ve Portekizce / Spanish and Portuguese)

Yaklaşık 10 yıldır, global araştırmaları süregelen belgeselin, prodüksiyon aşamasına geçilmek üzeredir. 2015 Yılında tamamlanacak olan belgeselin, sinema gösterimi de planlanmaktadır.

After 10 years of professional research and interviews of experts, we are ready to continue for the drama production. We’re intending to conclude the project in 2015 soon after, planning to go for the cinemas as well.

Desteklerinizi Bekliyoruz! / We need your support!

Uzun çalışmaların sonunda ortaya çıkan bu belgeselin son hazırlıklarını tamamlayabilmemiz için desteklerinizi bekliyoruz! Bizleri destekleyerek belgeselin daha hızlı bir şekilde hayata geçmesini sağlayabilir, sizin için hazırladığımız özel ödüllere ulaşabilirsiniz!

Projemizin duyurulması ve tanıtılması için yapacağınız her paylaşım bizim için ayrıca çok değerli olacaktır.

All these times effort and pre-production, now we need your support as well. With your special contribution, you can help as to wrap up the documentary faster. You can also reach our very special awards as well!

We would kindly appreciate your shares for publicity and the social media too.

Şimdiden çok teşekkür ederiz! / Thank you for your contributions!


DESTEKLEYENLER / SUPPORTERS

T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı

Tofaş / Fiat


 BAĞIŞ YAPMAK İSTEYENLER İÇİN O LİNK

http://www.fongogo.com/p/piri-reis