Magazin
07 Haz 2014 10:11 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:16

Petek gördüğü şiddeti anlattı; Boğazıma silah dayadı!

Petek Dinçöz, eski eşi Can Tanrıyar'dan 15 yıldır gördüğü tehdit ve işkenceleri yıl yıl anlattı.

Katıldığı canlı yayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan ve eşi Emine Erdoğan'dan yardım isteyen ünlü şarkıcı Petek Dinçöz, eski eşi Can Tanrıyar ile 2 oğlu ve Fevzi Siverek hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Tanrıyar'ın uzaklaştırma kararına uymadığı hakaret ve tehdit ettiği gerekçesiyle polise ifade veren Dinçöz, eski eşiyle 15 yıldır yaşadığı sorunları yıl yıl şöyle sıraladı.

"İKİMİZ DE ÖLECEĞİZ"
Bugün'de yer alan habere göre,

2000 yılı: "Zekeriyaköy'deki evindeyken bahçede beni dövdü. Kimse duymasın diye aracına yalınayak olduğum halde zorla bindirdi. Hız yapmaya başlayarak, 'İkimiz de öleceğiz' dedi. Bir yandan da kafama, boynuma, bağrıma yumruk atıyordu. Kapıyı açmaya yeltenince bana küfür etti. Bilmediğim bir yolda yalınayak kaldım. Bir aracı durdurarak annemin evine gittim"

"KAZANDIĞIMI ONA VERDİM"
2009 yılı:

"Adımın medyada çok duyulduğu zamanlardı. Prestijim artmıştı. Can'dan hakaret, dayak yerken, kazandığımı korkumdan veriyordum"

"ANNEMİ ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETTİ"
2010 yılı:

"Boşanmanın arifesindeydim. Can peşimi bırakmıyordu. Şirketi eskisi gibi kazanç sağlamayınca çıldırmış gibiydi. Annemi öldürmekle, tehdit ederek geri dönmemi istedi. Ben de korkumdan boşandıktan 6 ay sonra tekrar birleşmek zorunda kaldım. Maddi ve manevi şiddet uygulayarak boğazıma silah dayadı. Elimde ne varsa malımı mülkümü aldı."

2012

"Be­ni yal­nız­laş­tır­ma po­li­ti­ka­sı iz­le­ye­rek, muh­taç ha­le ge­tir­mek için nüfuslu in­san­la­rı kul­la­ndı."

2013

"Can Tan­rı­yar'ın teh­dit­le­ri­nin ya­nın­da oğ­lu Anıl­can'ın teh­dit­le­ri ek­len­di. Uzak­laş­tır­ma ka­ra­rı al­dım."

2014

"Meslek hayatımı bitirme çalışması had safhaya ulaştı."