Gündem
19 Nis 2021 14:46 Son Güncelleme: 19 Nis 2021 14:57

Perinçek'ten Davutoğlu'na 'canlı yayın' teklifi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na “canlı yayın” teklifinde bulundu. Davutoğlu'ndan bu davete ne yanıt geleceği henüz bilinmiyor.

Ahmet Davutoğlu, “Hadi Özışık’la perde arkası” programına konuk oldu. Davutoğlu, programda Doğu Perinçek’le ilgili “28 Şubat’ın ideoloğu Perinçek bugün Erdoğan’ın kankası, beraberler. Benim anlayamadığım denklem de bu. Perinçek’in sermaye bağlantılarıyla Erdoğan’ın sermaye yakınlıklarına bakın bakalım, kimler çıkar? Türkiye, Doğu Türkistan’a neden ses çıkarmıyor, bir bakın bakalım kimler çıkar?” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’nun açıklamalarının ardından Perinçek’ten yanıt gecikmedi. Perinçek, Twitter'dan Davutoğlu’na şu çağrıyı yaptı:

"Eski Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, 18 Nisan 2021 günü bir youtube kanalında Vatan Partisi’ne, Ulusal Kanal’a ve Doğu Perinçek’e yönelik bazı iddialarda bulundu.

Sayın Davutoğlu’na istediği televizyon kanalında, canlı yayında, milletimizin önünde Türkiye’nin sorunlarını ve iddialarını medenî ölçüler içinde görüşmeyi öneriyorum. Dikkat edilirse “tartışma” kavramını kullanmıyorum, görüşelim.

Eğer Sayın Davutoğlu benimle kamuoyu önünde görüşmekten çekiniyorsa, Vatan Partisi’nin Genel Başkan Yardımcılarından biriyle de görüşebilir.

Sayın Davutoğlu’na ve kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımla."

İşte o mesajlar: