Gündem
04 Kas 2020 17:14 Son Güncelleme: 04 Kas 2020 17:39

Özlem Gürses'in Joe Biden sözleri olay oldu! İsmail Saymaz bile inanmadı...

Halk TV'de yayınlanan "Şimdiki Zaman Siyaset" programında Özlem Gürses, AK Parti'nin Joe Biden'ın seçim kampanyasına geçtiğimiz aylarda bağış yaptığını söyledi.

Gazeteci Özlem Gürses, AK Parti'nin Demokratların adayı Joe Biden'ın seçim kampanyasına kurumsal olarak destekte bulunduğunu, arka kapı faaliyetleri yürüttüğünü iddia etti. Özlem Gürses'in açıklamaları stüdyodaki İsmail Saymaz'ı bile şoka soktu. Saymaz, şaşkınlığını, "Biden'ın kampanyasına AK Parti bağış mı yaptı?" sözleri ile dışa vururken, Özlem Gürses iddiasını sürdürdü. Saymaz ikna olmazken, Gürses sosyal medyada da ti'ye alındı.

"AK PARTİ BİDEN'IN KAMPANYASINA BAĞIŞ YAPTI"

Özlem Gürses, "Biden'ın kampanyasına AK Parti bağış yaptı. Biden ile ciddi bir şekilde arka kapı ilişkileri var." diyerek akla ziyan bir iddiayı ortaya attı.

İSMAİL SAYMAZ BİLE ŞAŞTI KALDI

İsmail Saymaz Özlem Gürses'in iddiası karşısında şoka girdi, "Biden'ın kampanyasına AK Parti bağış mı yaptı?" diyerek şaşkınlığını gözler önüne serdi.

Gürses, "Evet evet, yapabiliyorsun bu açık bir şey. Yazıldı bu." diyerek iddiasını sürdürürken, Saymaz ikna olmayarak, "İyi de arkadaşlar ben bilmiyor olabilirim, cahilliğime verin de, Biden'ı daha düne kadar muhalefeti örgütlemek ile suçlamıyor muydu AK Parti?" dedi. Gürses ise, "Aynı tarihlerde çıktı bu haber..." diyerek yanıt verdi.

Saymaz, AK Parti'nin yardımı ile ilgili iddiaya herkes gibi inanmakta güçlük çekerken, 'Kurumsal olarak mı yardım yapmış AK Parti?' diyerek Gürses'e bir kez daha sordu. Gürses ise, "AK Parti'nin oradaki stratejistleri yaptı. ABD'de bir siyasi partiye bağış yapmak yasal bir şey." sözleri ile ısrarını sürdürdü.