Gündem
08 Tem 2022 00:07 Son Güncelleme: 08 Tem 2022 00:14

Özhaseki'ye dedikleri gündem olmuştu: İsmail Saymaz'dan dikkat çeken Mustafa Ceceli paylaşımı

Gazeteci İsmail Saymaz, AKP Yerel Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki,'nin şarkıcı Mustafa Ceceli'ye yönelik sözlerine ironi yaparak, "Mustafa Ceceli’ye helal olsun" notuyla bir paylaşım yaptı. Saymaz'ın tweet'i binlerce yorum ve beğeni aldı.

AKP Yerel Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı bir toplantıda Erdoğan'a dönerek, "Kabe'den Mustafa Ceceli aradı, küçük boylular geliyorlar Recep Tayyip Erdoğan diye duaya başlıyorlar dedi" ifadelerini kullanmıştı.

 Saymaz da Özhaseki'nin açıklamalarına göndermede bulunarak şunları söyledi:

 "Mustafa Ceceli’ye helal olsun. Kabe’de tavaf ederken “Uzakdoğudan gelmiş sarı benizliler ve küçük boylular” ile Türk bayrağını öpüp bir eliyle Erdoğan için dua ediyor. Aynı anda diğer eliyle Özgür Demirtaş’ın hükümeti eleştiren twitlerini beğeniyor."

Şarkıcı Mustafa Ceceli'nin Kabe'den kendisini aradığını ifade eden Mehmet Özhaseki şunları söylemişti:

 "Beni bir müddet önce Kabe'den Mustafa Ceceli aradı. Dedi ki; "Mehmet Abi ben Hac'dayım ama tavaf edemiyorum. Mustafa hayırdır dedim, hayranların Kabe'yi mi bastı, niye tavaf edemiyorsun? "Hayır abi değil...Önümde bir Türk Bayrağı var, bütün Hüccac; esmer, Uzak Doğu'dan gelmiş sarı benizliler, küçük boylular önce geliyorlar Kabe'de beni durduruyorlar, bayrağı öpüyorlar sonra da elimden tutup Kabe'ye çeviriyorlar benim elimi açtırıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan diye duaya başlıyorlar" dedi.