Gündem
05 Eki 2016 11:19 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:34

Özgür Radyo'da gözaltına alınan 16 kişi serbest bırakıldı

Başbakanlık kararnamesi ile dün kapatılan Özgür Radyo’ya yapılan polis baskınında gözaltına alınanlar serbest bırakıldı.

Özgür Radyo binasına dün Güvenlik Şube ve Mali Şube polisleri tarafından baskın yapıldı. Radyonun yayını kesildi.

ETHA'nın haberine göre, baskında radyo çalışanları Ali Sönmez Kayar, Can Karakulak, Arda Ateş, Zeynep Derya Yıldız, Arzu Demir, Sinan Gerçek, Semra Çelebi, dayanışma amacıyla içeride bulunan ETHA Müdürü Önder Öner, ETHA muhabiri Ezgi Özer, Atılım Genel Yayın Yönetmeni Deniz Bakır, ESP MYK Üyesi Sedat Şenoğlu, HDK Genel Meclise Üyesi Ahmet Ayva, haber takibi yapan JINHA muhabiri Öykü Dilara Keskin, radyo çalışanı Nevcihan Budak ile radyo dinleyicisi Ekin Saygılı ve ismi öğrenilemeyen bir dinleyici ile dışarıda radyoya destek için bulunan ETHA muhabiri Pınar Gayıp ve Sosyalist Gençlik Derneği (SGD) üyesi Özge Doğan gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınanlar Emniyetteki ifade işlemlerinin ardından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünün ardından serbest bırakıldı. HDK Genel Meclis Üyesi Ahmet Ayva, hakkında başka bir soruşturma nedeniyle Rıhtım Polis Karakoluna götürüldü.