Politika
22 Haz 2024 13:45 Son Güncelleme: 22 Haz 2024 13:46

Özgür Özel'den "normalleşme" açıklaması: Gelen gelir, gelmeyen milletin karşısına geçer

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Malatya Yazıhan'da partisinin mitinginde konuştu. Siyasette Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesiyle başlayan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin tepki gösterdiği "normalleşme- yumuşamaya" dair "Gelen gelir, gelmeyenler milletin karşısına geçer" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Malatya Yazıhan'da partisinin mitinginde konuştu. Siyasette "normalleşme- yumuşama" rüzgarına dair konuşan Özel, "Normalleşmeyi herkes CHP'den biliyor, ya gelirsiniz emekliye, çiftçiye sahip çıkarsınız, AHİM kararlarına uyarsanız ne ala, uymuyorsanız biz buradayız. " ifadelerini kullandı.

Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Siyasette normalleşme Ankara'nın ortasında bir siyasi cinayetin kanını yerde bırakmakla olmaz, emekliye 10 bin lira vererek açlığa mahkum etmekle olmaz. Asgari ücretliye seçimden önce yılda 4 kez zam vereceğim deyip, seçimden sonra yapmamakla olmaz.

Depremzedeye 1 yıl sonra kira yardımını kesmekle olmaz. Türkiye'nin hukuka, kurallara, ahlaka, vicdana sahip olarak yönetilmesini istiyoruz. Bunun için el uzattık, hukuka uyarsanız ne ala, sopaya sorulanla normalleşme olmaz. Anayasayı çiğneyenle normalleşme olmaz. Bir parti kendi rezaletini yargıdan kaçıracak diye normalleşmeyi baltalıyorsa ona da kimse pabuç bırakmaz. İsteyen gelir normalleşir, hep birlikte doğru işler yaparız. Ama hukuktan sapanın olduğu yerde biz olmayız.

Normalleşmeyi herkes CHP'den biliyor, ya gelirsiniz emekliye, çiftçiye sahip çıkarsınız, AHİM kararlarına uyarsanız ne ala, uymuyorsanız biz buradayız. Ülkeyi kuran iradeyiz. Gelen gelir, gelmeyenler milletin karşısına geçer. Milletle devlet yarışırsa devlet kazanır. Biz kazanacağız. "