Gündem
14 Mar 2019 12:13 Son Güncelleme: 14 Mar 2019 12:53

Ünlü dizi oyuncusu, hayata gözlerini yumdu

Benim Annem Bir Melek, Ekmek Teknesi, Kurtlar Vadisi gibi dizilerde rol alan, tiyatro ve sinema sanatçısı Levent Beceren geçirdiği kalp krizi sonucu, 58 yaşında hayatını kaybetti.

Ekmek Teknesi, Benim Annem Bir Melek gibi dizilerde rol olan sinema ve tiyatro oyuncusu Levent Beceren, geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti.

Cenazesi bugün toprağa verilecek

20 yıla yakın süredir Antalya Kaş'ta restoran işleten, sinema ve tiyatro oyuncusu Levent Beceren, dün geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Ekmek Teknesi, Benim Annem Bir Melek, Kurtlar Vadisi gibi çeşitli dizi ve sinema filmlerinde rol alan Levent Beceren'in cenazesi, bugün Kaş merkez Süleyman Çavuş Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Kaş'taki Yüzbaşı Hasan Fehmi Sokullu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

 

Levent Beceren kimdir?

2 Eylül 1961 tarihinde dünyaya gelen tiyatro ve sinema sanatçısı Levent Beceren, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Beceren, daha sonra Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak çalışmaya başladı, 1988 yılında Berlin’e gitti ve orada Tiyatrom’da ve Weimar National Theater’da oyuncu olarak sanat hayatına devam etti. Kurtlar Vadisi Pusu ve Ekmek Teknesi başta olmak üzere çok sayıda tiyatro oyunu, dizi ve sinema filminde rol aldı.