Magazin
01 Eki 2023 23:36 Son Güncelleme: 02 Eki 2023 08:47

Oyuncu Alparslan Türkeş Karaduman hayatını kaybetti

Koreograf, balet, dansçı, oyun yazarı ve oyuncu olan Alparslan Türkeş Karaduman hayatını kaybetti. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı'dan taziye mesajı yayınladı.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde yaklaşık 35 oyunun koreografi, dans düzeni ve hareket düzeninde görev alan; Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından, MDT kurucularından, koreograf, balet, dansçı, oyun yazarı ve oyuncu olan Alparslan Türkeş Karaduman, hayata veda etti.

KARADAĞLI'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Karaduman’ın vefatı dolayısıyla Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı bir mesaj yayınladı. Karadağlı mesajında "Alparslan Türkeş Karaduman’ın vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

KARADUMAN'IN DEVLET TİYATROLARINDA KOREOGRAFİSİNİ YAPTIĞI BAZI OYUNLAR: Düşler Yolu, Hayvan Çiftliği, Yılın Kadını, Moskova Geceleri, Gazap Üzümleri, Havada Bulut Yok, Goya (Akıl Uyuyunca), Vişne Bahçesi, Ceviz ile Karınca Dost Olunca, Klakson Borazanlar ve Bırtlar, Koltuk Düşkünleri, Köleler Adası, Ayak Bacak Fabrikası.