Gündem
05 Tem 2021 12:43 Son Güncelleme: 05 Tem 2021 12:50

Otogarda ilginç aşı çağrısı! Soruşturma başlatıldı…

Kütahya Otogarı'nda kurulan koronavirüs aşı standında görevli bir sağlık personelinin vatandaşları "Sinovac Sinovac, Biontech Biontech" şeklinde bağırarak aşı olmaya çağırması sosyal medyada gündem oldu.

Koronavirüse karşı aşılama kampanyası tüm hızıyla ülke çapında sürüyor. Kütahya Otogarı'nda kurulan koronavirüs aşı standında görevli bir sağlık personelinin vatandaşları "Sinovac Sinovac, Biontech Biontech" şeklinde bağırarak aşı olmaya davet etmesi ilginç görüntüler oluşturdu. O anlar sosyal medyada hızla yayıldı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Konuyla ilgili Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı. Yapılan açıklamada, "Görevli sağlık personellerinin, bulundukları ortamdan ve otobüs firması görevlilerinin söylemlerinden esinlenerek yaptıkları şakalaşmanın cep telefonları ile çekilerek çeşitli sosyal medya hesaplarında yayınlanmıştır. Maksadı aşan, yanlış algı ve anlaşılmalara sebebiyet veren personellerle ilgili gerekli idari soruşturma başlatılmış olup sonucu hakkında ayrıca kamuoyu bilgilendirilecektir" denildi.