Gündem
08 Ara 2015 08:52 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:13

Otobüs şoförlerini haber yaptı, Ahlak Bürosu'nda ifade verdi!

Denizli'de yerel bir internet haber sitesinin sahibi kadın gazeteci, otobüs şoförlerinin sorunlarıyla ilgili yaptığı bir haber nedeniyle Ahlak Büro Amirliği'nde ifade verdi.

CNNTürk'te yer alan habere göre, "Denizli Ekspres" adıyla yayın yapan yerel internet haber sitesinin sahibi Kadriye Sözeri, bir süre önce Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Denizli Ulaşım A.Ş.'De görevli otobüs şoförlerin sorunlarını içeren ve şirkette bazı usulsüzlükler yapıldığı yolundaki ihbar mektubunu haber yaptı.

Haber sitede yayınlanınca, Ulaşım A.Ş.'Deki bazı yetkililer, Sözeri'den şikayetçi oldu. Şikayet üzerine gazeteci kadın ifadesinin alınması için Emniyet Müdürlüğü'ne çağırıldı.

Ancak gazeteci Kadriye Sözeri'nin ifadesi savcılık veya polis merkezi yerine, Ahlak Bürosu'nda görevli polisler tarafından alındı.

Polisin kendisine haberin kaynağını sorduğunu belirten Kadriye Sözeri, ifadesinin Ahlak Bürosu'nda alınmasına tepki gözterdi. Ayrıca Denizli Gazeteciler Cemiyeti de yazılı bir açıklama yaparak uygulamayı kınadı.