Ortağını dolandırdığı iddia ediliyordu! Can Tanrıyar’a bir tokat da yargıdan geldi!

Uçankuş TV için iş adamı ortağını 110 milyon lira dolandırdığı iddia edilen ve mahkeme kararıyla TV kanalına ve bütün malları haczedilen Can Tanrıyar’a bir tokat da yargıdan geldi.

Ortağını dolandırdığı iddia ediliyordu! Can Tanrıyar’a bir tokat da yargıdan geldi! - Sayfa 1

Sacitaslan.com'da yer alan habere göre; Magazinci Can Tanrıyar, Uçankuş TV için 3 yıl önce ünlü iş insanı H.E’nin kendisine yatırımcı ortak olmasını istedi ve birçok vaatte bulundu. Tanrıyar’ın parlak vaatleri sonrası ünlü iş insanı H.E, Uçankuş TV’ye sözleşme çerçevesinde yatırım yaptı. 

111
Ortağını dolandırdığı iddia ediliyordu! Can Tanrıyar’a bir tokat da yargıdan geldi! - Sayfa 2

Uçankuş TV için ünlü iş insanı Ali Ağaoğlu’nun sahibi olduğu Maslak 1453’te bina kiralandı ve geniş bir yayın ekibi kuruldu. Ancak gün geldi ortağı H.E, Can Tanrıyar’ın harcamalarında bir gariplik tespit ederek defterlerin bağımsız denetçiler tarafından incelenmesini istedi. İşte bu istek Can Tanrıyar’ı öfkelendirdi ve defterlerin incelenmesini engelledi. 

211
Ortağını dolandırdığı iddia ediliyordu! Can Tanrıyar’a bir tokat da yargıdan geldi! - Sayfa 3

SEN MİSİN MAHKEMEYE GİDEN!

Can Tanrıyar’ın hesapların incelenmesini engellemesi üzerine ortağı H.E sözleşme gereği yasal haklarını aramak için mahkemeye gitti. Bu durumu hazmedemeyen Can Tanrıyar, ortağından intikam almak için akla zarar bir yönteme başvurdu. 

311
Ortağını dolandırdığı iddia ediliyordu! Can Tanrıyar’a bir tokat da yargıdan geldi! - Sayfa 4

“TEHDİT, ŞANTAJ VE ASPARAGAS HABERLER…

Magazinci Tanrıyar, aynı zamanda ortağının dayısı olan ünlü iş insanının ailesi ile ilgili asılsız haberlere imza attı. Aile asılsız bu haberler üzerine soluğu mahkemede alarak Tanrıyar’a ‘tehdit ve şantaj’ yaptığı gerekçesiyle maddi ve manevi tazminat davası açtı. 

411