Gündem
10 Eki 2018 09:17 Son Güncelleme: 20 Kas 2018 01:07

Operasyonda ikinci dalga! Adnan Oktar'ın sağ kolu ve 8 isim yakalandı!

Adnan Oktar soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Tarkan Yavaş ve Serkan Yumru gözaltına alındı.

Operasyonda ikinci dalga! Adnan Oktar'ın sağ kolu ve 8 isim yakalandı!
Eyüp Göktürk'te bir apartman dairesine yönelik düzenlenen operasyonda Adnan Oktar'ın 2 numaralı adamı ve kara kutusu Tarkan Yavaş ve Serkan Yumru ile onlara yardım yataklık yapan 7 kişi gözaltına alındı.

Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre; İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, 11 Temmuz 2018 günü Adnan Oktar grubuna yönelik düzenlediği operasyonda son anda kaçmayı başaran Tarkan Yavaş ve Serkan Yumru'yu takibe aldı.

FİRARDAYKEN MESAJ YAYINLAMAYA DEVAM ETTİ

Tarkan Yavaş, polis tarafından arandığı sırada daha sosyal medya üzerinden örgütsel mesajlar yayınlamaya devam etti.

KALDIĞI DAİRE TESPİT EDİLDİ

Mali Şube Müdürlüğü ekipleri, Tarkan Yavaş ve Serkan Yumru'nun Eyüp Göktürk'te bulunan bir apartman dairesinde gizlendiğini tespit etti. Sabah erken saatlerde düzenlenen operasyonda Adnan Oktar'ın 2 numaralı adamı ve kara kutusu Tarkan Yavaş ile Serkan Yumru gözaltına alındı.

YARDIM YATAKLIK YAPAN 7 KİŞİ DE YAKALANDI

Düzenlenen operasyonda, Tarkan Yavaş ve Serkan Yumru'nun gizlenmesine yardım ettikleri belirlenen 7 kişi de gözaltına alındı.TARKAN YAVAŞ KİMDİR?

30 yıldan bu yana Adnan Oktar'ın arkadaş grubu içerisinde yer alan Tarkan Yavaş Galatasaray Lisesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitiren Tarkan Yavaş, siyasi tarih üzerine de yüksek lisans yapmış.

Adnan Oktar'ın sağ kolu olarak gösterilen Tarkan Yavaş, onun yerine birçok konferansta yer aldı. Hem yurt içinde hem de yurt dışında aktif olan Tarkan Yavaş'ın Adnan Oktar'ın tüm sırlarına vakıf olduğu söyleniyor.

Tarkan Yavaş, Adnan Oktar'ın kedicikleri ile program yaptığı A9 kanalında da aktif bir isim. Haftalık olarak "Gündem Analiz" isimli programı yapan Tarkan Yavaş, örgütünün en önemli isimlerinden.

KÜÇÜK YAŞTA KIZ ÇOCUĞUNA CİNSEL İSTİSMAR SUÇUNDAN ARANIYORDU

Bilim Araştırma Vakfı'nın eski Başkanı olan Tarkan Yavaş, küçük yaşta kız çocuğuna cinsel istismar, dolandırıcılık ve uluslararası ajanlık başta olmak üzere 20 suçtan aranıyordu.

11 Temmuz sabahı yapılan operasyon sırasında kaçan ve ardından yakalanan Tarkan Yavaş'ın Emniyet yetkililerinin verdiği bilgilere göre; Yavaş'ın silahlı olduğu öğrenilmişti.

10 Ekim 2018 Çarşamba itibari ile Tarkan Yavaş ve beraberindeki 8 kişi emniyet güçlerinin düzenlediği yeni dalga operasyonla yakalandı.