Gündem
18 Oca 2014 14:55 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:53

Operasyon önce Taraf'ta başlayacaktı! Star yazarından bomba iddia!

24 TV'de yayınlanan Nihal Bengisu Karaca, Ahmet Kekeç ve Elif Çakır'ın katıldığı 'Politik Eksen' programında gündeme ilişkin yaşanan olaylar değerlendirildi.

24 TV'de yayınlanan Nihal Bengisu Karaca, Ahmet Kekeç ve Elif Çakır'ın katıldığı 'Politik Eksen' programında söz alan Star gazetesi yazarı Elif Çakır, 'Erdoğan'ı yüce divana getireceğiz' sözlerinin de Taraf gazetesi yazı işleri masasında konuşulduğunu aktardı.

"Bu operasyona Taraf gazetesi üzerinden startı verilecekti." diyen Çakır şöyle devam etti:

"Ergenekon, Türkiye'nin demokrasi rayına oturabilmesi için vesayetçi yapıyla hesaplaşabilmek için meşruiyet kazanmış, toplumda inanılmaz derecede güvenilirlik kazanmış bir gazete olan Taraf gazetesi Ergenekon, Balyoz belgelerini yayınladı. Taraf gazetesi bu kez Mayıs ve Haziran gibi bu tarzda bugün ortaya çıkan savcıların direk tutuklama operasyon talimatı verdikleri belgeleri Taraf gazetesi yayınlayacaktı. Toplumsal olaylar baş gösterecekti, AK Parti hükümetini köşeye sıkıştıracaktı, ve köşeye sıkıştığı bir anda da bunun üzerine savcılık harekete geçecekti. Önce Taraf gazetesi yolsuzluk belgelerini yayınlayacaktı. Dolayısıyla; belgeleri Taraf yayınlayacaktı, savcılık o belgelere göre harekete geçecekti, ondan sonra yargı süreci başlayacaktı."

Taraf gazetesi yazı işlerinden bu bilgileri aldığını söyleyen Elif Çakır, 'Erdoğan'ı yüce divana götüreceğiz' sözlerinin Taraf'ın yazı işlerinde konuşulduğunu iddia etti.