Medya Günlüğü
04 Oca 2014 13:32 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:51

Operasyon günü Gülen'i Erdoğan'ın kavgalı olduğu hangi isim ziyaret etti?

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun yapıldığı gün Pensilvanya'nın bir misafiri vardı. Sabah yazarı o ismi açıkladı...

Operasyon günü Gülen'i Erdoğan'ın kavgalı olduğu hangi isim ziyaret etti?
O isim Başbakan Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde "Gökkafes" olayı sebebiyle kavgalı olduğu Mustafa Süzer'di.

İddia, Sabah yazarı Sevilay Yükselir'e ait. Yükselir, o gün Pensilvanya'da yaşananları şöyle anlattı:

"(...) 17 Aralık günü Türkiye korkunç bir siyasi ve ekonomik krizle karşı karşıya kaldığı saatlerde Pensilvanya önemli bir misafiri ağırlıyordu. Batık bankacı Mustafa Süzer'i. Şimdi sanacaklar ki bu bilgi bana istihbarat kuruluşlarından servis edildi. Hemen söyleyeyim bilgi bana bizzat o gün orada olan ve Süzer'in ziyaretine tanıklık eden kişi tarafından aktarıldı.

Sakın yalanlamaya kalkmasınlar çünkü bu vatansever kaynağım yazmış olduklarımın yalanlanması halinde canlı yayına çıkıp her şeyi belgesiyle anlatmaya hazır. Adı şimdilik bende saklı kaynağım 17 Aralık günü Gülen cemaatinin çiftliğinde yaşadıklarını, gördüklerini şöyle anlatıyor; "O gün hem Hocaefendi ile tanışmak, hem de Bam Teli sohbetine katılmak için bir grup arkadaşımla çiftliğe gitmiştim. Ancak ikindi namazından sonra Hocaefendi'nin Türkiye'den gelen mühim bir misafiri olduğu ve üst kattaki odasının boşaltılması gerektiği, misafiriyle o odada baş başa görüşeceği ve bu sebeple de mutat sohbetinin iptal olduğu söylendi.

Tabii kilometrelerce yolu tepmiş gelmiş onlarca insanla sohbet yapmayı iptal ettirecek kadar önemli olan bu misafirin kimliğini ister istemez hepimiz merak eder olduk. Öğrendik ki o misafir Mustafa Süzer'miş. Ben tam Süzer'in kim olduğuyla ilgili hafızamı zorlarken tesadüf bu ya yanıma arabasını da kullanan yardımcısı geldi! Biraz sohbet ettik. O sohbetten sonra iyice aydınlandım. Aklıma birden Süzer'in Kentbank Davası'yla ilgili Danıştay'ın verdiği o enteresan karar geldi. Şimdi sizin aracılığınızla Hocaefendi'ye ve ona gönül verenlere sormak istiyorum: 'Eğer Süzer'in batık bankası ile ilgili verilen kararda kendisinin Hizmet'le olan iyi ilişkileri belirleyici olmuşsa ve bu karar dolayısıyla Süzer'den hizmete yapılan bir destek olmuşsa... Bu destek helal midir, haram mıdır?'"

Tabii bu kaynağımın sorduğu bir soru.

Yarın ben bazı sorular soracağım. Hem Sayın Süzer'e, hem yakın dostları Sayın Kılıçdaroğlu'na, Sayın Sarıgül'e ve Sayın Hüsamettin Özkan'a ve tabii Sayın Fethullah Gülen'e... Bakalım kaynağımınki dahil sorduğumuz sorulara ne cevap verecekler?"