Kültür Sanat
07 Kas 2019 23:55 Son Güncelleme: 08 Kas 2019 00:02

Önay Yılmaz yeni polisiye romanı ile fuarda: “Seni Hiç Aldatmadım”

Gazeteci yazar Önay Yılmaz’ın son kitabı “Seni Hiç Aldatmadım”, TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın son gününde okuyucularıyla buluşacak.

Yılmaz, A7 Kitap tarafından piyasaya çıkarılan gerilim yüklü yeni polisiye romanında, bir trafik kazasından sonra sakat kalan ve kocasının kendisini sevmediğini düşünerek en yakın arkadaşıyla evlenmesini isteyen genç bir kadın doktorun sıra dışı hikayesini anlatıyor.

Kitabın konusu şöyle:

“Birlikte büyüdüğü ve çok sevdiği arkadaşı Çağla’dan sıra dışı bir isteği vardır Figen’in. Günün birinde ölüm veya ayrılık olursa ve Çağla hala bekarsa, kocasıyla evlenmesini ister. Bir tür vasiyettir bu. Bu tuhaf vasiyetin nedeni, arkadaşının evlenmeden yani ondan önce kocasına aşık olmasıdır. Arkadaşının sevdiğini elinden aldığını düşünerek ara ara vicdan azabı da çekmektedir. Eşiyle arkadaşı bunu reddetse de o bundan neredeyse emindir.

Ve bir gün Figen kaza yapar. Bu kazadan sonra hiçbir şey eskisi gibi değildir. Çok sevdiği kocası ona olan ilgisini zamanla kaybeder. Şüpheler içini kemirmektedir. Bu durumu gururuna yediremeyen Figen, kocasını çok sevse de bu evliliğin artık yürümeyeceğini düşünür. Kararını vermiştir; boşanacaktır. Üstelik Çağla hala bekardır. Figen ona yıllar önce söylediği sözleri tekrar hatırlatır ve sorar: ‘Kocamla evlenir misin?’”

Diğer kitaplarında olduğu gibi yine ilginç ve sürükleyici bir hikayeyle okurlarının karşısına çıkan Yılmaz, 10’uncu kitabı olan “Seni Hiç Aldatmadım” adlı eserinde, aşk, kıskançlık, yalnızlık, tutku, hırs, fedakarlık, ve intikam gibi kavramları da irdeliyor.

Son kitabını, Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda 10 Kasım’da saat 14.00 -15.00 saatleri arasında A7 Kitap standında imzalayacak olan yazar, okurlarını bekliyor.