Gündem
09 Eyl 2013 12:38 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:38

OLİMPİYAT AFİŞİNE GÖKÇEK'TEN SERT TEPKİ! SÜTSÜZ VATAN HAİNİ!

2020 Olimpiyatları için yapılan oylamalar sırasında Buenos Aires sokaklarında asıldığı iddia edilen bir afiş tepki topladı.

Buenos Aires reklam panolarında yayınlandığı iddia edilen ve İstanbul 2020 Olimpiyat adaylığına karşı hazırlanmış afişler sosyal medyada tepki topladı.

Arjantin'de gerçekleşen oylamanın yapıldığı geceden sonra en çok dikkat çeken ise Buenos Aires sokaklarıydı. Sokaklarda bulunan reklam panolarında Türkiye ve İstanbul aleyhine asılan ve üzerinde "İnsan haklarını ihlal eden bir ülke olimpiyatı alamaz" sloganlı afişlerinin bulunması dikkat çekti.

Afişte olimpiyat amblemi polis kelepçeleriyle yeniden tasarlanırken, yarışa başlamaya hazırlanan bir yüzücü polis tarafından mayosundan çekilerek engelleniyor.

fişe en sert tepki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten geldi. Afişe Twitter hesabından tepki gösteren Gökçek “ADAM SÜTSÜZ VE VATAN HAİNİ OLDU MU, BUNU YAPMASINDAN DOĞAL NE OLUR? ARJANTİN'DE BU İLANI KESİNLİKLE BİR SERMAYE SAHİBİ FİNANSE ETMİŞTİR.BU VATAN HAİNİ BULUNMALI VE TEŞHİR EDİLMELİ...” dedi.