Polemik & Kulis
17 Kas 2020 14:15 Son Güncelleme: 17 Kas 2020 14:35

Olay TV'den flaş transfer! Kanal D'den ayrılmıştı; başarılı isim kadroya katıldı!

İş insanı Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu, merkezini Bursa’dan İstanbul’a taşıdıktan sonra ses getiren transferlere imza atan Olay TV, flaş bir ismi daha kadrosuna kattı.

Birbiri ardına yaptığı flaş transferlerle adından sıkça söz ettiren Olay TV, bu kez geçtiğimiz günlerde Kanal D ile yollarını ayıran Cumhurbaşkanlığı muhabiri Seçil Özer'i kadroya kattı.

Merkezini Bursa'dan İstanbul'a taşıyan ve yayına geçme hazırlığını sürdüren Olay TV, ses getiren transferlerine bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz günlerde 10 yıl süreyle görev yaptığı Kanal D ile yollarını ayıran Cumhurbaşkanlığı muhabiri Seçil Özer, Olay TV ailesine katıldı.

Mesleğe Kanaltürk ekranlarında adım atan Özer,  Kanaltürk tecrübesinin ardından Skytürk ve Kanal 24’te haber muhabirliği yapmış 2010 yılında ise Kanal D'ye transfer olmuştu.

Başarılı haberci Kanal D'den ayrılığını 15 Ekim 2020 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, "17 yaşında ilk gördüğüm haber merkezi, Kanal D... Dönüp dolaşıp 11 yıl sonra dönmüştüm aynı adrese... Üstelik Mehmet Ali Birand'a bağlanacak; o soracak, ben anlatacaktım... Ne büyük heyecan... Sadece o nedenle bile en doğru kararlarımdan biri... Merhaba diyeli 10 yıl oldu... Dönüp baktığımda ne çok iyiki ne çok gurur var bu ekranda... Şimdi 10 yıl sonra doğru olduğuna inandığım bir başka kararın, gurur duyacak yeni anların ve VEDAnın zamanı….” sözleriyle duyurmuştu.

Seçil Özer'in Olay TV transfer kararının ardından Ankara'dan İstanbul'a taşınacağı ve başarılı ismin bundan böyle yeni kanalında ekran yüzü olarak görev alacağı Medyaradar'a gelen duyumlar arasında...

KADRODA GÜÇLÜ İSİMLER VAR

İş insanı Cavit Çağlar'ın sahibi olduğu, Genel Yayın Yönetmenliği'ni Süleyman Sarılar'ın yaptığı Olay TV daha önce Nevşin Mengü, Özlem Akarsu Çelik, Duygu Demirdağ, Ali Ekber Aydın, Şafak Ongan, Nazlı Bolak, Evren Aydın, Bülent Akdeniz, Gökhan Kayış, Mesut Çiftçi, Ayhan Kudat, Tarık Ünlü, Abdullah Demir, Kenan Şener, Alican Uludağ, Nur Köşker ve Cem Tekel gibi güçlü isimleri bünyesine dahil etmişti.

SEÇİL ÖZER KİMDİR?

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümü mezunu olan Seçil Özer 1982 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Kanaltürk ekranlarında ilk iş deneyimini yaşayan başarılı muhabir, Kanaltürk tecrübesinin ardından Skytürk ve Kanal 24’te haber muhabirliği yapmış 2010 yılında ise Kanal D ekranlarında görevine devam etmiştir.

Başarılı muhabir özellikle Mehmet Ali Birand yönetiminde hazırlanan Kanal D Ana Haber'de ön plana çıkmış ve tanınmıştır. Özellikle bu dönemde hazırladığı Ankara merkezli siyasi haberler izleyenlerin dikkatini çekmeyi başardı. Kanal D Ana Haber sunucularında değişiklik yaşanmasına karşın Seçil Özer istikrarlı bir şekilde görevini sürdürmeye devam etti.

Kanal D’de Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı muhabirliği yapan Seçil Özer, Parlemento muhabirliği de yapmış ve Anayasa çalışmalarını takip etmiştir. Kanal D’de daha önce Söz Meclisten Dışarı isimli programı ve Ahmet Hakan ile Kanal D Ana Haber'de Seçil Özer ile Perde Arkası bölümünü sunmuştur.